Co może być przyczyną uczucia ucisku w gardle ?

1 odpowiedzi
Pacjentka: kobieta, 88 lat, 6 rok po udarze krwotocznym, leżąca, od roku leczona Polprazolem 40 mg z powodu częstych nudności. Od ponad miesiąca uczucie ucisku w gardle/krtani ? nie przeszkadza w oddychaniu, pojawił się lekki dyskomfort przy przełykaniu, lekko powiększony węzeł chłonny za uchem. Lekarz I kontaktu zastosował Anapran p/zapalnie, ale pojawiły się skoki ciśnienia i niestrawność. Lek odstawiono po 5 dniach. Sugerowana wizyta u stomatologa. Konsultacje lekarzy specjalistów są utrudnione w związku z niewychodzeniem chorej z domu. Czy możliwa jest odpłatna wizyta domowa Pana Doktora ? Rejon - Praga Północ.
Witam. Jest taka możliwość ale zastanawiam się czy nie korzystniej byłoby wykonać u chorej kompleksowe badane endofiberoskopowe gardła, krtani i przełyku - więcej informacji -0 w bad laryngologicznym nie jestem w stanie ocenić przełyku; tego typu bad wykonywane są bodajże na Brzeskiej? pozdrawiam