Co może być przyczyną stresu u człowieka?

3 odpowiedzi
Zastanawiałam się ostatnio, z jakiego powodu mój mąż bardzo często jest zestresowany i nie ma na nic ochoty. Mąż jest na dość wysokim stanowisku w firmie z pewnym zatrudnieniem, jego pensja jest dla nas wystarczająca, natomiast po pracy zawsze staram się spędzić z nim rozrywkowo dzień i robić ciekawe rzeczy. On często nie ma na nic ochoty i wygląda na podenerwowanego. Podłożem może być stres, dlatego proszę o porady, jakie mogą być jego przyczyny.
Trudno wymyślać jakie mogą byc przyczyny stresu Pani męża. Lepiej z nim o tym porozmawiać. Być może warto namówić go na wizytę u specjalisty, najlepiej psychoterapeuty. Bardzo dużo ludzi pracujących w korporacjach , na wysokich stanowiskach, korzysta z yego typu pomocy. Taki długotrwały stres może doprowadzić do niejednej choroby. Lidia Tkaczyk

Dzień dobry,
jest zbyt mało szczegółów, żeby móc Pani odpowiedzieć jednoznacznie. Stres i zdolność reagowania na niego jest indywidualną sprawą każdego człowieka.
To, co mogę zaproponować, to proszę namówić męża na wizytę u psychoterapeuty lub coacha, a przede wszystkim proszę więcej rozmawiać z mężem.
Pozdrawiam
Dzień dobry, z Pani opisu słyszę, że martqwi się Pani stanem męża i chciałaby mu pomóc. Jednak opisane przez Panią zachowania mogą mieć różne przyczyny: zmiana w zachowaniu męża może być wynikiem długotrwałego stresu, gdyż rozumiem, że piastując wysokie stanowisko na mężu spoczywa również duża odpowiedzialnoćś. Takie zachowanie może być również objawem depresji, która może lecz nie musi wiązać się z jego obecną sytuacją zawodową lub życiową. Aby zrozumieć co się dzieje, konieczna jest wizyta u specjalisty i dopiero wtedy można starać się zrozumieć i pomóc mężowi mężowi. Oczywiście wierzę głęboko w skuteczność psychoterapii i zapraszam na wizytę. Jeśli jednak jest to dla męża trudne, to może również udać się do lekarza rodzinnego, który przepisze leki lub skieruje go dalej. Pozdrawiam serdecznie