Co może być przyczyną pojawienia się guza na głowie?

4 odpowiedzi
Ostatnio na głowie pod skórą po lewej stronie jakieś sześć centymetrów w linii prostopadłej od ucha wyskoczyła mi boląca gula pod skóra. Można by to porównać do siniaka jednak w ostatnim czasie nie uległam upadkowi lub uderzeniu a gula nie jest ani czerwona ani sina. Co to może być?
Witam

Niestety nie jest to dolegliwość z zakresu neurologii, tak więc nie mogę niczego doradzić. Proponuję kontakt z chirurgiem, ewent. dermatologiem

Maciej Wawrzyńczyk

Bolesne zmiany guzowate pod skórą wyjątkowo rzadko są objawem choroby neurologicznej. Proponuję skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Proszę zgłosić się do lekarza np chirurga, trudno zmiany fizyczne, dotykowe diagnozować przez internet.
Droga Pacjentko,
dlaczego nie pokaże Pani swojej uroczej ,,guli" lekarzowi pierwszego kontaktu? Przecież trudno ocenić - mam nadzieję, że nie goli Pani głowy, przepraszam za słowo ,,na łyso" - z cała pewnością jaki kolor ma owa gula? Jeżeli nie było żadnego uderzenia, to jak Pani stwierdziła obecność owej - przypadkowe znalezisko, czy jednak trochę boli np. przy dotyku? Z lekka nie staje mi wyobraźni, kiedy porównuje Pani ową ,,gulę" do siniaka? W mojej imaginacji to jednak siniak jest raczej płaski, a ,,gula" kojarzy mi się bardziej przestrzennie, mimo wszystko. ,,Gula" dla mnie to coś na kształt ,,buły". A jeżeli jak Pani twierdzi ,,urosła sama"? Czy aby na pewno? Może jednak jakieś procedury fryzjerskie, na których się raczej nie znam; choćby jakieś okresowe zmiany kolorów, które z niezrozumiałych dla mnie powodów kobiety robią sobie dość często i jakieś narzędzie nie było całkiem jałowe ....
Wracając do tematu, radzę Pani pokazać to lekarzowi, ponieważ owych ,,gul" w człowieku medycyna przez wieki znalazła tyle rodzajów, w tym mniej i bardziej łagodne, że należałoby się upewnić, że to zwykła ,,gula" i tak.
Pozdrawiam i życzę dalszego życia bez ,,guli"
Andrzej Żytkowski