Co może być przyczyną bólu uda?

4 odpowiedzi
Moim problemem jest silny bol uda. Nabardziej dotkliwy jest w gornej czesci uda tuz przy pachwinie rozchodzacy sie po calym udzie promieniujacy do kolana. Wystepuje przy chodzeniu, w momencie gdy noga jest z tylu, gdy odwodze ugieta noge na zewnatrz, gdy skrece stope na zewnatrz, a nawet podczas lezenia tylko mniej dotkliwy. Porownalabym to do nerwobolu bo jest doslownie paralizujacy.
Objawy zaczey sie dzien po robieniu dolnych partii ciala na silowni po polrocznej przerwie, a zwiekszal sie stopniowo z dnia na dzien. Bylam nawet na sor rtg nic nie wykazalo, zrobilam usg wykazalo: asymetrie plynu w stawah biodrowych lewy (zdrowa noga) 1 mm prawy 4 mm, przednia torebka stawu biodrowego wyraznie grubsza, drobne zaostrzenia zarysow krawedzi panewki stawu biodrowego prawego i głowy kosci udowej niewielkie czesciowe uszkodzenie przyczepu wspolnego sciegien miesni przywodzicieli.
Co mi jest i dlaczego biorac od 4 dni nimesil, doreta, mycodalm forte oraz stosujac elmetacin w aerozolu bol nie przechodzi a czuje go caly czas...tylko moze w mniejszym nasileniu ale i tak jest silny.. leze od 1,5 tygodnia w lozku chociaz leki i lekarz dopiero od 4 dni... czy to mi kiedys przejdzie, zaczynam sie martwic, mam dosc tego bolu, estem wykonczona. Czy ja mam zwyrodnienie? Bo to mnie przerazilo... niby na rtg nie wyszlo a na usg tak.. Nigdy nie czulam zadnych objawow bolowych zwiazanych z biodrami. Mam 28 lat, jestem osoba aktywna fizycznie (chociaz mialam niedawno przerwe) Dodatkowo choruje na subkliniczna niedoczynnosc tarczycy (od 6 tyg normuje tsh- letrox 50, aktualnie tsh jest na poziomie 4,3). Prosze o pomoc...
Zgodnie z objawami oraz wynikiem usg, wyglada na to, ze doznala Pani urazu przywodzicieli (niemala grupa miesni), prawdopodobnie w wyniku przeciazenia po dluzszej przerwie w cwiczeniach. Leki bierze Pani od niedawna a z kolei taki uraz rzeczywiscie wymaga intensywnego odpoczynku...zakaz cwiczen i ograniczenie chodzenia, zeby naderwanie mialo szanse sie wygoic. W zaleznosci od rozleglosci uszkodzenia, okres rekonwalescencji moze trwac od kilku tygodni do paru miesiecy.

Badania wskazują na uszkodzenie przyczepu wspólnego przywodzicieli. Jeśli to faktycznie jest przyczyna dolegliwości, to leczenie które Pani dostała powinno pomóc (odciążenie i leki przeciwzapalne). Jeśli ból będzie ustępował warto pomyśleć o fizjoterapii.
Dzień dobry
Obraz sugeruje odczyn zapalny stawu biodrowego. Prawdopodobnie odpoczynek i leki p/zapalne przyniosą ulgę, jednak na pana miejscu udał bym się do poradni reumatologicznej celem wykonania diagnostyki w kierunku chorób tkanki łącznej. Oczywiście warto także skontrolować się po pewnym czasie ortopedycznie.
Pozdrawiam
Szanowna Pani,
proszę wybaczyć, że dopiero teraz odpowiadam. Nie wiem w jakim stanie jest Pani okolica biodra w tym momencie. W takiej sytuacji mogę jedynie proponować zobaczenie się, zbadanie, rozszerzenie diagnostyki o rezonans magnetyczny lub najlepiej rezonans z kontrastem (artrografię). Kilka możliwych diagnoz ciśnie się na usta, ale bez oceny aktualnego stanu ciężko cokolwiek powiedzieć z jakąkolwiek pewnością. Zapraszamy.
serdecznie pozdrawiam