Co może być przyczyną bólu po prawej stronie nad udem

3 odpowiedzi
Dzień dobry

Czuję ból po prawej stronie ciała lekko nad prawym udem, wyczuwalny jest podczas zginanie się do siadu z pozycji leżącej, początkowo myślałem że może coś sobie naciągnąłem bo grywam w piłkę, ale to już się kilka dni utrzymuję i zaczynam się tym martwić

Dodam że na codzień dosyć mocno się stresuję i ostatnio miewam również nerwobóle w okolicy klatki piersiowej, na te chwile nie mam wyników mierzenia ciśnienia bo nie mam w domu aparatu.

Co to może być i czy jest się czym przejmować? Oczywiście umowie się na wizytę z lekarzem internistą, ale chciałbym wiedzieć wstępnie co to jest żeby móc spać w nocy jak człowiek.

Pozdrawiam
Dzień dobry

Naciągnięty/naderwany mięsień ma prawo boleć kilka kilkanaście dni, wiec jeśli w trakcie grania w piłkę coś sie stało, jakaś kontuzja, to raczej nie jest to nic groźnego. Zdecydowanie ważniejsze to wyjaśnienie powodu bólu w kl. piersiowej. Bez badania i ew. badań dodatkowych nie można jednoczenie określić jego pochodzenia.

Pozdrawiam

Witam. Samobadanie w wielu przypadkach niestety nie jest optymalną metodą oceny sytuacji tak w zakresie charakteru jak i lokalizacji. Zdecydowanie zalecałbym Panu wizytę u lekarza i różnicowanie przyczyny dolegliwościw oparciu o dokładne badanie.
Pozdrawiam serdecznie
dzien dobry, jeśli ból jest zlokalizowany po prawej stronie ciała i dotyczy tak rozległego obszaru, to mozna przypuszczać, że jest związany z nadwyrężeniem mięsni, tym bardziej, że gra Pan w piłkę. Oczywiście, trzeba udać się do lekarza, by wykluczyl inne przyczyny