Co mi jest?

1 odpowiedzi
Nie wiem dokładnie jak to nazwać ale od pewnego czasu chyba mam jakieś zaburzenia z postrzeganiem rzeczywistości. Nie wiem czy coś jest na prawdę, czy tylko ja sobie to wymyśliłam. Chyba najlepiej opisać to na przykładzie. Pierwszy lepszy jaki przyszedł mi do głowy: oglądam serial i uważam, że jest bardzo dobry, życiowy i że daje do myślenia na temat życia, postępowania i relacji międzyludzkich ale nie wiem czy na prawdę tak jest, czy ja sobie wymyśliłam, że tak jest i czy nie za bardzo się z tym utożsamiam. Ale w innych sytuacjach też tak mam np nie wiem jak oceniać działania i zamiary ludzi bo dajmy na to uważam że ktoś chce źle ale nie umiem ocenić czy na prawdę chce źle czy tylko ja sobie to wymyśliłam że ten ktoś chce źle i tak to odbieram. To chyba nie jest normalne.. Co mi może być i co mam zrobić, jak sobie z tym poradzić?
Witam Panią, wydaje mi się, że doświadcza Pani ostatnio jakichś trudności związanych z własną samooceną, wiarą w swoje zdolności do samodzielnego oglądu rzeczywistości, ale także jakieś niepewności w odniesieniu do tego, co pochodzi od Pani, a co od innych sytuacji, zdarzeń, ludzi.Jakby uległy zatarciu u Pani granice pomiędzy tym co pochodzi z Pani świata przeżyć wewnętrznych, a tym co faktycznie zachodzi w świecie realnym, świecie zewnętrznym, co prowadzi do tego, że nie wie Pani co jest wytworem Pani fantazji, a co ma miejsce w rzeczywistości. Nie wiem, jakich stresów ostatnio, bądź w przeszłości Pani doświadczała, ale może dobrze by było, gdyby udała się Pani na konsultacje do psychoterapeuty, psychologa, a może nawet lekarza (np. psychiatry), by po rzetelnej diagnozie przepisał Pani jakieś leki na wzmocnienie systemu nerwowego. Niemniej wskazana byłaby także konsultacja u psychoterapeuty. Psychoterapeuta może poprzez odpowiednią rozmowę usunąć przy Pani udziale przyczyny doświadczanych trudności; lekarz natomiast usunąć uciążliwe objawy, przepisując odpowiednie leki.

Zachęcam zatem do wizyty u lekarza, jak i psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.