Co mi jest?

1 odpowiedzi
mam 14 lat, nie wiem co sie ze mna dzieje, coraz częsciej zaczynam po nocach płakac, kłoce sie z chlopakiem nie mam sił juz, okaleczam siebie,ciagle chodze przytloczona chcialabym o tym wszystkim powiedziec mamie ale nie potrafie, chcialabym tez isc do psychologa ale jak powiedzialam mamie zeby załatwila mi wizyte (mama tez jest lekarzem) zaczeła sie smiac i zapytala po co.. Nie powiem jej co czuje bo poprostu sie boje jej rekacji... Czuje ze popadam w depresje nie wiem co robic, moje zycie zaczyna byc nudne kłotnie z chlopakiem oraz rodzicami... czuje ze nie mam nikogo
Witam Cię serdecznie,

przykro mi, że tak jest Ci źle. Może być wiele powodów tego w jakim znajdujesz się stanie. Niestety w okresie dorastania jesteś szczególnie podatna na doświadczanie objawów depresji i kryzysu. Jest to trudny okres bo to czas przechodzenia z dzieciństwa w dorosłe życie. Już sama burza hormonalna prowadzi do rozchwiania emocjonalnego i potrafi dać się we znaki. Trudno wtedy zapanować nad własną psychiką, gdy człowiekiem targają silne i w dodatku skrajne emocje. Wykształceni, tak zwani „porządni” rodzice często myślą w następujący sposób: jesteśmy przykładną rodziną, nie kłócimy się, dziecko dobrze się uczy, więc nie ma prawa mieć depresji. Jak się jednak okazuje badania pokazują, że czasami nie potrzeba traumatycznego przeżycia czy przewlekłego stresu, by powstała choroba. Niektórych nastolatków przerasta już sam okres dojrzewania i związane z nim zmiany, które zachodzą w organizmie. Większą podatność mają ci z poczuciem niskiej wartości, którzy o wszystko się obwiniają, albo mający trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Bardziej zagrożone są też osoby pragnące, by wszyscy je akceptowali, przewrażliwione i genetycznie obciążone chorobą. Ale nie ma reguły – wciąż nie wiadomo, dlaczego jedni chorują, a inni nie. Jesteś młodą osobą, świadomą tego, że coś się w twoim życiu, a w szczególności w stanie emocjonalnym zmieniło, cieszę się, że szukasz pomocy i że napisałaś do mnie. Jeśli nie masz możliwości umówienia się na wizytę, mimo wszystko zapraszam Cię do udziału w szkoleniu on-line, które będę prowadziła dotyczącym właśnie problemu kryzysu, szkolenie odbywa się przez Internet, 18go lipca.
*Dowiesz się jak pracować z kryzysem oraz jak kryzys wpływa na psychofizyczne funkcjonowanie człowieka
*Poznasz różne rodzaje emocji, profil emocjonalnego funkcjonowania człowieka. Myślę, że może być to dobry wstęp dla Ciebie do lepszego poznania siebie i tego co się teraz dzieje z Tobą.
Link do szkolenia znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę: "Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej i interwencji dla osób w kryzysie i traumie Akademia Webinaru Diana Puchalska" i wtedy powinno się pojawić szkolenie o którym wspomniałam, serdecznie Cię zapraszam.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Diana