Co mi dolega?

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
od kilku lat borykam się z pewnym problemem, który bardzo uprzykrza mi życie. Dokładnie nie wiem, jak go opisać, ale najogólniej chodzi o to, że często słyszę w mojej głowie muzykę, mimo że w moim najbliższym otoczeniu nie ma źródła muzyki. Bardzo utrudnia mi to normalne funkcjonowanie, zwłaszcza, że nadal się uczę. Przez ten problem mam trudności z koncentracją i zapamiętywaniem, ponadto często nie pozwala mi to zasnąć, bądź muzyka wybudza mnie ze snu (który i tak jest dosyć płytki). Z powodu tych dolegliwości dodatkowo jestem wciąż zestresowana i zmęczona. Leczyłam się już psychiatrycznie, ale miałam wrażenie, że żaden lekarz nie jest nawet w stanie prawidłowo określić diagnozy. Moja dolegliwość bardzo uprzykrza mi życie, ale świadomość,że nikt nie ma pomysłu, jak mi pomóc, jest jeszcze gorsza...Bardzo proszę o pomoc.
Witam serdecznie,
Bardzo przepraszam że odopisuje po tak długim czasie.Przyznam że nie korzystałam do tej pory z tej opcji znanego lekarza. Pani pytanie mnie bardzo zainteresowało ponieważ zajmuję się dokładnie takimi problemami jak Pani zgłasza. Aby powiedzieć coś więcej dobrze by było abyśmy się S kontaktowaly. Aby umówić się na spotkanie proszę O kontakt mailowy na adres awaterapia@ gmail.com Pozdrawiam Izabela Stefaniak

Nie dziwię się, że nikt do tej pory nie pokusił się na postawienie diagnozy. doznania słuchowe bez, wydawało by się, rzeczywistej przyczyny to problem do tej pory nierozwiązany. Jedną z możliwych reakcji jest... wsłuchanie się w tę muzykę. Może ona ma coś Pani do powiedzenia? Nie wszystkie nasze przeżycia dają się racjonalnie opracować. Rzeczywistość jest znacznie bogatsza, bardziej urozmaicona niż nasze zdolności mentalne. Psychoterapia egzystencjalna proponuje by "wejść w kontakt" "oswoić" nawet najdziwniejsze odczucia. Nie odrzucać, nie odcinać się od nich. Może da się wejść "w dialog" z tą muzyką? Proszę spróbować. Rad bym dowiedzieć się czy to coś zmieni!