co mam zrobic?

2 odpowiedzi
Mam problem, uczęszczam na terapie, mam depresję i może nawet początki anoreksji. Terapia nic mi nie pomaga. Czuję się jak w pułapce, czuję się coraz gorzej, a mam tylko 16 lat. Nie wiem co mam zrobić. Rodzice mi nie pomogą, jestem zdana sama na siebie. Proszę o wsparcie.
Wiem zbyt mało o problemie żeby pomóc, oprócz tego kontakt w tej formie jest mało pomocny. Według mnie duże znaczenie dla Twojego problemu mają rodzice. Warto zastanowić się więc nad terapia rodzinną zwłaszcza w sytuacji gdy indywidualna nie daje oczekiwanych efektów.

Gorąco zachęcam, by swoimi wątpliwościami podzielić się z terapeutą. Ważne, by wiedział, co się dzieje - trudno pomóc, jeśli nie wie się, w czym problem. Proszę nie obawiać się, że terapeuta źle odbierze taką rozmowę, bo w relacji terapeutycznej jest przestrzeń również na poruszanie takich kwestii. Relacja terapeutyczna ma duży wpływ na postępy terapii, warto wykorzystać wsparcie, jakie mamy w terapeucie. Jeśli jednak ma Pani poczucie, że ten konkretny człowiek nie jest właściwą osobą do udzielenia Pani pomocy, może warto zastanowić się nad zmianą psychoterapeuty?