Co jeszcze może być przyczyną skoków ciśnienia????

1 odpowiedzi
Witam pani doktor. Jestem studentem mam 21 lat i od roku mam problemy z nagłymi wzrostami ciśnienia 170/100 i pulsem który jest 130/min. Wykonałem podstawowe badania krwi i moczu które nic nie wykazały.Udałem się więc do kardiologa który wykonał EKG, Echo serca i wyszło wszystko w porządku. Po kolejnych napadach ciśnienia skierował mnie do szpitala z podejrzeniem guza nadnerczy (guza chromochłonnego).
W szpitalu wykonano mi badania:2015-08-06 do 2015-08-13
-TSH i badania krwi i moczu oraz elektrolitów wyszło wszystko w normie.
- USG brzucha i przestrzeni; wszystko jest w normie
- RTG płuc w normie jak i również aorta
- Pomiar RR metoda Holtera ciśnienie średnie dobowe 126/75
- Dno oka w normie
Wyniki badań:
-Metoksykatecholaminy:515 ug/24h
-Aldosteron w DZM: 7,1 ug/dobę
-Stężenie Kortyzolu w DZM 19,99 ug/dl
- Wydalanie kortyzolu w DZM: 579,71 ug/24h
Na wyniki czekałem trzy tygodnie ponieważ były wysyłane do Warszawy.
Gdy pojechałem po odbiór wyników ordynator zalecił powtórzenie badań;wyniki badań:215-09-20 do 2015-09-24
Wyniki powtórzonych badań:
-Stężenie kortyzolu DZM 5,92 ug/dl
-Wydalanie kortyzolu DZM 236,80 ug/24h
oraz wykonano mi gdy byłem drugi raz w szpitalu badanie;
Kortyzol w teście hamowania; 24,3 nmol/l
Przygoda w szpitalu się kończy.
Gdy miałem następne ataki poszedłem do psychiatry gdyż w szpitalu ordynator nasuwał myśl, że jestem nerwowym człowiekiem, może i rzeczywiście jestem osobą która bierze wszystko do siebie i stresuje się różnymi sytuacjami. Psychiatra przepisał mi leki na napady lękowe i nerwicowe. Po wizycie u psychiatry znów udałem się do kardiologa skonsultować z nim leki które przepisał psychiatra. Kardiolog po obejrzeniu moich wyników badań również stwierdził że to jest stresowe że jest wrażliwym człowiekiem który za bardzo wszystko bierze do siebie.
Leki które przepisał psychiatra biorę już 3 tygodnie ale dalej mam skoki ciśnienia, z tego wszystkiego najbardziej boję się wylewu nie wiem czemu sobie tak uroiłem.
I prosił bym bardzo o rozpatrzenie mojego wpisu i odpowiedź
przepraszam to nie jest problem ginekologiczny.
życzę pozytywnego rozwiązania. Artur Mazur