co dzieje sie z moim sercem?

7 odpowiedzi
nie wiem co sie ze mną dziejemam tak jakby serce na chwile sie zatrzymywało,czy przeskakiwało nie wiem jak to nazwac malutka pauza która niszczy mnie psychicznie i nie pozbawia leku ,leczę się na nadciśnienie robiłam badanie echa ekg wysiłkowe wszystko jest ok leczę sie równiez na depresje mam nerwice ostatnio doszły kłopoty z cukrem proszę o pomoc co to jest lekarze utwierdzają mnie ze to niegrozne ale ja to bardzo czuje
Celowe jest wykonanie badania 24 godzinnej rejestracji EKG metoda Holtera, wtedy będzie można ocenić czy odczuwane przez Panią zaburzenia pracy serca wymagają jakiejś dodatkowej terapii.

Proszę uwierzyć lekarzom-)Arytmia, którą odczuwa Pani, to pojedyncze skurcze dodatkowe. Proszę wykonać holter EKG z oceną kardiologiczna. Jeśli arytmia jest tak dokuczliwa, należy włączyć dobrane leki, aby zlikwidować to odczuwanie u Pani
Szanowna Pani, rzecz jasna diagnoza nie jest możliwa na odległość, jednak sugeruję wziąć pod uwagę dodatkowe skurcze serca. Badaniem pierwszego rzutu jest Holter - bardzo ważne jest, by oddając aparat dokładnie wpisała Pani w dzienniczku, o jakich godzinach występowały objawy w czasie badania.
Dzień dobry! Opisane przez Panią dolegliwości najprawdopodobniej są związane ze skurczami dodatkowymi. Ich odczuwanie jest bardzo indywidualne, niektóre osoby nie odczuwają ich wcale, dla innych jest to uczucie bardzo nieprzyjemne. To, czy rzeczywiście są to skurcze dodatkowe czy inna forma arytmii można sprawdzić w badaniu EKG, a jeszcze lepiej w 24-godzinnym monitorowaniu EKG metodą Holtera - to badanie da odpowiedź na pytanie, ile i jakiego rodzaju (groźne-niegroźne) zaburzeń rytmu u Pani występuje.
Widzę, że jeszcze można dużo zrobić w ramach diagnostyki. Przede wszystkim należy wykonać badania laboratoryjne, w których oceniłbym zaburzneia elektrolitowe i funkcje tarczycy. Dodatkowo z całą pewnością nalezy wykonać Holter EKG ... brakuje mi danych klinicznych odnośnie wieku i częstości objawów więc nie umiem doradzić jak długi powinien być czas trwania tego badania
Dzień dobry, najprawdopodobniej problem dotyczy zaburzeń rytmu serca, być może związany jest rodzajem zażywanych leków./ Skoro badanie kardiologiczne ( echo, test wysiłkowy, ekg spoczynkowe) nie wyjaśniły istoty problemu należałoby zrobić ekg metodą Holtera.
Pozdrawiam Marek Kopała
Proponuje wykonać badanie ekg Holter i wtedy będzie możliwe postawienie rozpoznania. Jeżeli arytmia jest uciążliwa można rozważyć leczenie inwazyjne ale przed tym wskazana jest konsultacja kardiologiczna i dokładna ocena za i przeciw.