Co dalej robić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Otwarte złamanie trzonów kości przedramienia. Operacja pr

3 odpowiedzi
Co dalej robić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Otwarte złamanie trzonów kości przedramienia. Operacja przeprowadzona 6 miesięcy temu.Jedna kość ok. Druga kość nie zrasta się i doszło do pęknięcia wstawionej płytki i coś jeszcze w nadgarstku? wszystko się rozeszło. Obecnie założono gips.Jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Czy możemy czekać na operację kilka tygodni ? - to może mieć swoje konsekwencje?
Witam serdecznie.
O dalszych krokach powinien zdecydować lekarz prowadzący/operator zabiegu. Zawsze można skonsultować się z innym lekarzem specjalistą.
Jeżeli chodzi o pomysły co można zrobić by wspomóc zrost kości proszę porozmawiać z lekarzem o zabiegu "exogen" który potrafi dużo zdziałać w przypadku utrudnionych zrostów lub jego braku.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio

Widziałem kiedys prezentacje ortopedy gdzie polazywał chyba Ok 200 zdjec z błędami operatorów jeśli chodzi o śrubki i blaszki (tak rowniez były przypadki pęknięć... natura jest silniejsza). Aby kość sie zrosła potrzebuje nacisku w swojej osi długiej tak damo jak w przypadku naszego wzrostu. Dziecko polonizuje sie kości maja nacisk osiowy i chrząstka nasadowe zamienia sie w kolejna warstwę kosci... proponuje poszukać ogarniętego ortopedy który robi setki takich zabiegów w ciagu roku...
Przede wszystkim należy zastanowić się dlaczego nie doszło do zrostu kostnego. Może stabilizacja płytką była żle zalożona? Ciężko to teraz ustalić. Prosze zasięgnąc informacji i znaleźć lekarza ortopedę który by zajął się ręką - innego który by poprowadził ten przypadek.