Clotrimazolum a grzybica paznokci

6 odpowiedzi
Witam, mam pytanie czy lek : Clotrimazolum 1% płyn - można stosować na grzybicę paznokci? miałem czarną zmianę na dużym paznokciu stopy- jakby krwiak- ale nigdzie się nie uderzyłem, zmiana zeszła, ale miałem zlecone przez dermatologa badanie mykologiczne. Wynik to candida 3plus, mimo tego paznokieć tylko lekko jest pogrubiony, i biały. Pozdrawiam
Niestety clotrimazol w płynie raczej nie wystarczy, chociaż przy jednym zakażonym paznokciu jest możliwe leczenie miejscowe.

Witam,
płyn nie zadziała trzeba zastosować lakier.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Stosować można natomiast są inne preparaty o większej skuteczności.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Clotrimazol w płynie to zdecydowanie za słaby lek na grzybicę paznokci. Drożdzycę można leczyć tylko lakierem przeciwgrzybiczym (te skuteczne są na receptę) lub przy większym zaawansowaniu tabletkami przez 3 miesiące (w przypadku stóp) ale to już u dermatologa.
Witam,
Candida to drożdżaki, które mogą atakować paznokieć. Clotrimazolum jest dość słabym lekiem. Proszę jednak smarować 2 - 3 tygodni jeśli nie będzie pomagał potrzebny będzie silniejszy preparat na receptę. W przypadku grzybicy paznokieć pod wpływem leku nie uzdrawia się, ale zniszczona płytka przesuwa się do góry i stopniowo zrasta. W razie problemów zapraszam, Beata Kociemba
Moim zdaniem jest to lek niewystarczający w przypadku zajęcia płytek paznokciowych. Dobór odpowiedniego leczenia należy jednak do specjalisty badającego pacjenta- on ma wgląd w faktyczny stan kliniczny.Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska