clindacne-jak stosować

9 odpowiedzi
Witam.Lekarz zalecił smarowanie clindacne codziennie i jako, że jest to antybiotyk to czy nic się nie stanie jak zrobi się kilka dni przerwy od smarowania nim twarzy?Czy twarz przez kilka dni nie stosowania się nie uodporni na działanie tej maści?Mam jeszcze pytanie czy jak już krostki przestaną się pojawiać to czy nadal należy smarować twarz maścią?
Można zrobić kilka dni przerwy, nic się nie stanie.Jak krostki zejdą to jeszcze przez kilka dni można smarować twarz aby te małe niezbyt widoczne gtakże ustąpiły

Witam,
maści z antybiotykiem stosujemy na zmiany zapalne, ale dodatkowo potrzebne są maści złuszczające, bo to podstawa w leczeniu trądziku.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W przypadku tego leku, stosowanie nieregularne zwiększa ryzyko wytworzenia się lekooporności bakterii - proponowałbym stosować go regularnie, jednak nie dłużej niż 12 tygodni
Lekarz który zapisał dany lek i sposób jego podawania miał możliwość przeprowadzenia badania i konsultacji. Sugeruję przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego a szukanie porad w internecie nawet wśród lekarzy nie jest najlepszą metodą kontunuowania kuracji. Nikt z odpowiadających nie wie na co Pani/Pan choruje, jak wygląda sytuacja itd. Brak tez informacji z jakiego powodu kuracja ma być wstrzymana. Drodzy pacjenci, pozwólcie się leczyć a jeśli szukacie pomocy w internecie proszę podawać wyczerpujące informacje.
Witam

Lek Clindacne to antybiotyk do stosowania w przebiegu trądziku przy obecnosci krost. Lek może byc stosowany do 6-8 tygodni, po tym okresie zwykle pojawia się oporność na lek i nie powinien być dłużej stosowany. Jeśli nie ma krost, zaleca się stosować leku Clindacne, ale powinien być stosowany dodatkowy lek z grupy retinoidów, który zapobiegza powstawaniu zmian trądzikowych. Myślę, że najlepiej omówić leczenie na wizycie u dermatologa.
Pozdrawiam!

Dr ARW
Proszę przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Z pewnością na kolejnej wizycie problemy zostaną przez niego wyjaśnione dogłębnie.
Proszę stosować się do zaleceń swojego lekarza a w przypadku wątpliwości zgłosić się na wizytę kontrolną. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Dzień dobry,
smarowanie samym antybiotykiem przez dłuższy czas powoduje pojawianie się oporności na lek, a kilkudniowa przerwa nie spowoduje nic złego.
Odpowiedź na wszystkie trzy pytania brzmi NIE :)