cisnota podbarkowa

5 odpowiedzi
Witam od paru lat lecze sie i to bezskutecznie na bol prawego barku.Stwierdzono u mnie ciasnote podbarkowa spowodowana przesileniem konczyny (intensywna praca na produkcji). Nie wytrzymuje juz bolow nocnych.Nie pomaga nic, zadne leki ,blokady, rehabilitacja.Odczuwam co raz bardziej oslabienie miesni podczas podnoszenia przedmiotow. Nie stac mnie leczyc sie prywatnie a zaden lekarz nie chce mi dac skierowania na rezonans. Prosze o pomoc co dalej bo bol jest uciazliwy a ja mam dopiero 32 lata i wszystkie obowiazki na mojej glowie poniewaz na pomocy meza nie moge polegac. Prosze o porade ewentualnie namiary gdzie sie z tym schorzeniem udac. Z gory dziekuje.
Pozostaje Pani konsultacja ortopedyczna , rezonans barku i kręgosłupa szyjnego. Dalsze postępowanie zgodne z wynikiem rezonansu.

A gdzie Panie mieszka?
Czy występują jakieś zaburzenia czucia drętwienia promieniujące do dłoni? czy było wykonane badanie USG? jaki rodzaj czynności wykonuje Pani w pracy? Bez badania trudno postawić właściwą diagnozę. Skierowanie na MR w ramach NFZ może wystawić każdy ortopeda przyjmujący w poradni ortopedycznej finansowanej przez NFZ
Zespół ciasnoty należy potwierdzić w USG lub rezonansem. Jeśli będzie potwierdzony to leczeniem przyczynowym jest artroskopia barku. Do czasu zabiegu można spróbować leczenie płytkopochodnymi czynnikami wzrostu dla zmniejszenia odczynów zapalnych
Warto poszerzyć diagnostykę o schorzenia kr.szyjnego. Jeżeli diagnoza jest pewna, to być może rezonans nie jest konieczny. Istnieje wiele przyczyn ciasnoty podbarkowej, ale na pewno istotną częścią leczenia jest rehabilitacja.