ciśnienie a operacja

5 odpowiedzi
Witam w czwartek mam mieć operację usunięcia tarczycy,od paru dni mam skaczące ciśnienie tj.np137/95,145/99,150/95 czy to może być przeszkodą do wykonania operacji.Nie ukrywam,że bardzo się boję i stresuję operacją stąd pewnie też to wyższe ciśnienie.Przełożenie operacji spowoduje tylko większy stres.Mam dużo dużych guzów na tarczycy i obawiam się wyniku histopatologicznego.Nie zażywam lekarstw.
To nie są jakieś drastyczne wartości ciśnienia. Proszę brać leki p-nadciśnieniowe jak dotychczas. Prawdopodobnie sprawę ureguluje premedykacja zlecona przez anestezjologa, czyli leki uspokajające przed operacją.

Szanowny Pacjencie,
proszę się nie obawiać, takie wartości ciśnienia nie są przeciwwskazaniem do znieczulenia ogólnego. Dr anestezjolog poradzi sobie z tym problemem.
dr Andrzej Żytkowski
Przed operacją otrzyma Pani premedykację, po której się Pani uspokoi i ciśnienie z reguły wtedy normuje się. Rozumiem, że nie leczy sęe pani z powodu nadciśnienia tętniczego, a skoki spowodowane są stresem. Pozdrawiam
Witam. Takie ciśnienie może być spowodowane emocjami. Nie jest to powód do odstąpieniu od planowego zabiegu pod warunkiem, że wcześniej ciśnienie było prawidłowe. Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.
Jeżeli wzrost ciśnienia tętniczego jest związany ze stresem przedoperacyjnym ,przed narkozą itp. a pacjent nie przyjmuje leków to konsultacja anestezjologiczna przed znieczuleniem,zlecenie przez anestezjologa leku przeciwlękowego ,który uspokaja a nie "ogłupia" /tzw.głupi Jaś"i zachowany jest kontakt z pacjentem to działanie uspokajające zwykle na tyle uspokaja że pacjent jeszcze przed zaśnięciem jest wystarczająco zrelaksowany i to ciśnienie jest niższe.Proszę decyzję o kwestii ciśnienia tętniczego powierzyć anestezjologowi .Tak będzie najlepiej .