Cierpię na lęki związane ze zdrwoeim powodujące u mnie objawy somatyczne. Klasyczna terapia nie odni

6 odpowiedzi
Cierpię na lęki związane ze zdrwoeim powodujące u mnie objawy somatyczne. Klasyczna terapia nie odniosła skutków, a poprzedni psycholog określił, że nie jest w stanie mi pomóc (nie przyjmowałam do wiadomości pewnych kwestii). Myślę o zastosowaniu hipnozy, aby pozbyc się objawów somatycznych. Ponadto jestem typem choleryka i mam problem z impulsywnym gniewem. Czy jest mi w stanie pomóc?
Witam serdecznie, nie zajmuję się hipnozą. Terapia to proces, żeby go zapoczątkować potrzebna jest chęć dokonania zmiany. Podczas jej trwania wiele się dzieje, dokonują się małe i większe zmiany jednak najważniejsza jest chęć pracy nad sobą.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Hipnoza w eliminowaniu objawów psychosomatycznych jest skutecznym narzędziem. Zapraszam na konsultacje. Proszę znaleźć mnie lub mój Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii w Internecie.
Witam. Nie zajmuje się hipnozą. Trudno jest mi odpowiedzieć na pytanie, czy taka forma pomocy jest skuteczna w przypadku objawów psychosomatycznych. Na pewno jest możliwe zajęcie się takimi trudnościami w psychoterapii. Posiadam doświadczenie w pracy z tego typu problemami i wiem, że skuteczność pracy zawsze bardzo zależy od otwartości danej osoby na oferowaną pomoc oraz gotowości do przyjęcia odpowiedzialności. Zachęcam do refleksji nad tym, czy w dotychczasowej terapii doświadczyła Pani zaufania do swojego terapeuty i wiary w sens pracy terapeutycznej. Jest to ważne, aby proces terapeutyczny mógł zaistnieć – a tym samym szansa na zmianę. Pracuję w nurcie humanistycznym, w którym najważniejsza jest akceptacja, szacunek wobec siebie i empatia w towarzyszeniu klientowi w tym, czego doświadcza. Być może w takich warunkach łatwiej byłoby Pani przyglądać się sobie i temu, co się z Panią dzieje. Zachęcam do konsultacji.
Pozdrawiam Panią
Dobry wieczór
Proszę poszukać psychoterapeuty pracującego w nurcie ericksonowskim .
Pozdrawiam
Może się Pan udać do psychoterapeuty pracującego w innym nurcie niż ten dotychczasowy. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry,

proszę spróbować terapii EMDR (terapia odwrażliwiania przy pomocy ruchu gałek ocznych). W jej trakcie wspólnie z terapeutą zbuduje Pani tzw. bezpieczne miejsce, które w momentach kryzysu, stresu pomaga przywrócić równowagę emocjonalną i pozwala wpływac na zmianę i częstotliwość występowania objawów psychosomatycznych. Terapia nie skupia się wyłącznie na aspekcie objawów, lecz przycyznie i dzięki podejściu neurobiologicznemu pozwala na zmianę dysfunkcjonalnie przechowywanych doświadczeń w rozwiązania adaptacyjne z korzyścią dla Pana zdrowia psychicznego. To dobra rada i warto z niej skorzystać.
dr n. hum. Monika Gmurek