Ciąża zdrowa czy ektopowa??

3 odpowiedzi
Leze w szpitalu juz ponad tydzien a lekarze nie potrafia określić ciąży zdrowej ani ektopowej. Trafilam do szpitala w czwartek zeszłego tygodnia z krwawieniem i bolem brzucha. Mialam ze soba prywatne badania krwii hcg wynik 1244. Na miejscu zrobiono mi hcg wynik 949.. W piatek rano powiedziano mi, ze poronilam. Zatrzymali mnie przez weekend. W poniedziałek znowu hcg wynik 1824. Na usg obraz nieczytelny. Macica powiększona jednak brak pęcherzyka ciazowego. Ostatnia miesiączka 1.05. Dodam ze ciąża byla planowana i bylo to 14.05. Jedyne co mi powiedziano to, ze mam torbiel na jajniku. W środę znowu usg i krew. Hcg 2982, usg podejrzenie ciąży pozamacicznej. W piatek znowu hcg 3126 , usg i znowu inna diagnoza. Ze nie widać nic poza macica ani w macicy. Zostalo jedynie rzucone zdanie " a to ,to jest ciałko żółte" ale nie podano gdzie.. Siedze i glupieje. W poniedziałek mam miec znowu hcg i usg. Powiedziano mi ze jeżeli hcg pojdzie w gore a na usg znowu nie będą nic czytelnego widziec to we wtorek chca mi zrobić laparoskopie .. Nie wiem co myśleć!!! Prosze o pomoc.!
Szanowna Pani, Jest Pani ciągle w trakcie procesu diagnostycznego. Jak Pani sama widzi, nie wszystko w życiu i w medycynie jest oczywiste. Nierzadko dojście do prawdy wymaga wiedzy, doświadczenia, czasu, wysiłku i cierpliwości. Lekarze, którzy się Panią opiekują nie maja łatwego zadania. W moim przekonaniu ciąża raczej nie jest prawidłowa. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że może to być ciąża ektopowa. Czas i dalsze działania diagnostyczne zapewne w końcu dadzą odpowiedź na Pani pytania. Laparoskopia może coś wyjaśnić, ale nie jest bezwzględnie wskazana. Postępowanie wyczekujące jest również możliwe. Załączam ukłony,

pamietać o współistnieniu ciąży pozamacicznej z wewnątrzmaciczną i o chorobie trofoblastycznej. WAZNE pzdr a.
Trzeba to wytrzrymać ciąża pozamacicxzna jest niebezpieczna dlatego trzeba być cierpliwym az się wyjaśni