Ciąża pozamaciczna

3 odpowiedzi
Witam!!! Zrobiłam test 5 dni po spodziewanej miesiączce wyszedł pozytywny. Po kolejnych 2 dniach poleciała mi krew. Poszłam tego samego dnia do lekarza podejrzewał ciąże pozamaciczną i dał skierowanie do szpitala. W szpitalu na usg nic nie było widać. Macica była czysta. Zrobili mi hcg wynik 320 na drugi dzień kolejne wynik 200. Tego samego dnia postanowili wyłyżeczkować macice. Nie wiem czy dobrze czy źle, ale mam obawy. Piersi mam twarde napuchnięte brzuch też. Jedna pani doktor powiedziała że jak z podejrzeniem ciąży pozamacicznej to powinni szukać a oni wyczyścili. A może z krwią wyleciało co miało wylecieć?czy gdzieś może w jamie brzusznej mogło coś zostać. Żeby później nie było jakiś powikłan. Proszę fachowca o odpowiedź.
Szanowna Pani!
Proponuję ponownie powtórzyć test ciążowy, a jeszcze lepiej badanie B-HCG. Dalsze postępowanie musi być uzależnione od wyniku.
Serdecznie pozdrawiam!
Maciej Lewandowski

Szanowna Pani, dalsza obserwacja i działania diagnostyczne dadzą odpowiedź na Pani pytania. Obecnie nic nie jest oczywiste. Załączam pozdrowienia
Jeżeli ciąża była wewnątrzmaciczna i wykonano zabieg wyłyżeczkowania to BETA HCG będzie stopniowo spadać (fizjologia). Jeżeli ciąża pozamaciczna wówczas test ciążowy z krwi będzie narastać. Proszę pamiętać , że bardzo rzadko ale zdarza się obecność jednoczasowa ciąży wewnątrzmacicznej i pozamacicznej !!! Lepiej by takie wyniki interpretował lekarz. BD