Ciąża, a praca na bloku operacyjnym jako pielęgniarka anestozjologiczna

5 odpowiedzi
Chciałabym wiedzieć czy jak jestem w ciąży, to mogę pracować na bloku operacyjnym jako pielęgniarka anestezjologiczna, czy mam iść na zwolnienie lekarskie?
Proszę spytać o to inspektora BHP w miejscu pracy jakie są parametry i normy , zwłaszcza stosowane gazy. W pierwszym trymestrze zawsze należy zachować szczególną ostrożność BD

Mysle że nie ma większych przeciwwskazań,niewielka ilość gazów anestetycznych jest wchłaniana.Więc przezorniej bedzie nie asystować do znieczuleń ogólnych.
Jeżeli spełnione są warunki BHP dotyczące gazów anestetycznych to nie ma zagrożenia.
Warunki ochrony dotyczące pracy zmianowej - nocnej zależą od rodzaju stosunku pracy - umowa o pracę to Kodeks Pracy, kontrakt kodeks cywilny.
Dzień dobry Pani, o wystawieniu zwolnienia L$ w trakcie ciąży decyduje lakarz prowadzący.
Pracodawca powinien dostosować obciążenie pracą w oparciu o przepisy o zatrudnianiu kobiet ciężarnych /Zaświadczenie !/.Na dłuższą metę i tak sprowadza się to do orzeczenia niezdolności do pracy ... Pozdrawiam ! Grzegorz Wodzyński