Ciaża a lek Brodacid

10 odpowiedzi
Witam jestem w 32 tygodniu ciaży na piecie mam cos podobnego do odcisku twarde na środku z biala kropka tak jak by sie cos wbiło (korzeń) lekarz rodzinny wypisał mi lek Brodacid moje pytanie czy w ciaży moge to zastosowac jeden dermatolog stwierdził ze tak bo pieta ma gróba warstwe skóry i nie zaszkodzi dziecku dziekuje.
Dzień dobry!
Wchłanialność faktycznie będzie znikoma. Własnej żonie zapisałbym bez wahania.
pozdrawiam dr Marek Jankowski

Witam,
najlepsza terapia dla kobiet w ciąży to mrożenie ciekłym azotem- krioterpia.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Witam,
Bez bezpośredniej konsultacji ciężko jest stwierdzić czy dobór leku jest dla Pani odpowiedni. Farmakologia nie jest w tym wypadku jedyną metodą leczenia.
Pozdrawiam
tak można stosować
Niestety z opisu nie potrafię określić z czym mamy do czynienia, muszę zobaczyć zmianę.
Zapraszam na konsultację.
W ciąży na brodawki wirusowe krioterapia wykazuje największy profil bezpieczeństwa. Brodacid w ciązy i w czasie laktacji jest przeciwwskazany, zawiena m. in. kwas salicylowy. Pozdrawiam . Katarzyna Kowalska-Górska
Witam
Odciski tworzą się raczej w innych miejscach,na pięcie często obserwujemy brodawki potocznie zwane kurzajkami najczęściej są one pojedyńcze i usadowione dość głęboko. Brodacid raczej nie pomoże jeżeli zmiana nie daje dolegliwości bólowych to najlepiej odłożyć leczenie do rozwiązania

Pozdrawiam
Lek nie powinien być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią. Proszę rozważyć usunięcie zmiany kriochirurgicznie lub laserowo.
Praktycznie nie ma szans na wpływ tak stosowanego Brodacidu na dziecko.
Szanowna Pani

Ze względu na fakt, że nie przeprowadza się zasadniczo badań na kobietach w trakcie ciąży lub laktacji, to na ulotkach większości leków jest napisane "nie stosować w ciązy i okresie karmienia piersią"., dotyczy to również preparatu Brodacid. patrząc jednak zdroworozsądkowo; lek zawiera kwas salicylowy w stosunkowo niskim stężeniu (10%),oraz zupełnie niegroźny kwas mlekowy, a dodatkowo leki te są stosowane na bardzo mała powierzchnię pokryta bardzo gruba warstwą rogowa (podeszwa), dlatego w pełni zgodzę się z Pani lekarzem dermatologiem ;-) Lek prawidłowo stosowany powinien być bezpieczny.

Pozdrawiam !

dr ARW