Ciaza 16 tydzień

6 odpowiedzi
Witam jestem ok.16tyd ciąży pobolewa mnie podbrzusze dwa tyg temu bylam w szpitalu na ginekologii na podtrzymaniu ciąży: poronienie zagrażające. Jestem po jednym poronieniu i co ja mam robić czy isc na pogotowie czy leżeć caly czas.
w poniedzialek mam wizyte u swojego lekarza prowadzącego moja ciaze . Prosze o rade co robic
Na pewno nie leżeć cały czas. Żyć normalnie i ufać, że będzie dobrze. Poronienia są częste i nie decydują o jakości kolejnej ciąży. Głowa do góry.

Myśle ze pytania jest nieakutalne
Szanowna Pani, poronienie zagrażające to oprócz bóli podbrzusza także skracanie szyjki macicy / obiektywny pomiar ewolucji skracania w USG vaginalnym / a w I fazie stawanie sie jej bardziej bardziej miękkiej. Nie bez znaczenia jest wywiad. W tym tygodniu ciąży - jeżeli poprzednie parametry ujemne - najbardziej prawdopodobne jest rozciąganie systemu więzadeł macicznych , zwłaszcza więzadeł obłych - tu charakterystyczne jest odczuwanie bóli podbrzusza zwłaszcza po wypoczynku nocnym. Macica jest jeszcze na tyle mała, że nie opiera się o obręcz kostną kości biodrowych i w czasie przewracania się w łóżku rozciąga naprzemniennie więzadła. Wskazane mądre badanie. pzdr artur mazur kalisz
Przy porobieniu zagrażającym należy brać Luteinę lub Duphaston + leki rozkurczowe. Ciągłe leżenie nie ma sensu.
Lepiej sprawdzić szczególnie długość szyjki macicy
Niestety w takim sytuacji bez badania decydować nie sposób . Zalecałbym wizytę . Pozdrawiam !