Ciągły lęk i stres

6 odpowiedzi
Witam
Piszę z zapytaniem gdyż nie jestem pewna czy udać się do psychiatry. Z jakieś 2 tygodnie temu zaczął pobolewać mnie brzuch , potem doszły uczucia lęku i strachu co wywołują obecnie wcześniej wspomniane bóle brzucha do tego doszedł niepokój bóle głowy, ciągłe uczucie zmęczenia i senność (wiadomo jest przesilenie wiosenne ale nie może by tak, że wracam z pracy i mogłabym iść spać), kołatanie serca czasami, bóle mięśniowe i stawowe. Wspomnę że mam 21 lat. Ogólnie 3 razy kierowano mnie już do psychologa gdzie chodziłam ale zawsze mało sumiennie jak widać do czasu gdyż objawy się nasiliły, mój strach może być spowodowany zbliżającymi się egzaminami lecz uniemożliwia mi to skoncentrowanie się na nauce. Czy wcześniej wspomniane objawy wskazują na udanie się do psychologa czy psychiatry nie ukrywam, że chciałabym się tego pozbyć.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony na nią czas.
Witam! Opisywane przez Panią dolegliwości mogą wskazywać na to ,że cierpi Pani z powodu zaburzeń lękowych. Objawy te muszą być jednak zweryfikowane przez lekarza, gdyż moga wynikać z różnych przyczyn, np. zaburzeń hormonalnych, zakażeń,chorób metabolicznych i wielu innych czynników wymagajacych m.in badań laboratoryjnych. Gorąco zachęcam do skontaktowania sie z psychiatrą, który właściwie pokieruje Pani leczeniem. Pozdrawiam MK.

Proponuję wizytę u psychiatry; niech on lub ona zadecyduje o sposobie postępowania terapeutycznego: leki, psychoterapia czy obie te metody. Ponieważ zbliżają się egzaminy - czas nagli a nie można oczekiwać błyskawicznego efektu. Dlatego wytrwałość też by się przydała. To Pani zadecyduje czy woli Pani trudy objawów czy trudy leczenia. Bo leczenie nie jest "bułką z masłem" a wymaga wysiłku. Opłacalnego. Zaburzenia nerwicowe nie tylko powoduję niedogodności ale i obniżają poziom sprawności intelektualnej! Na okres objawów. Po leczeniu będzie Pani mogła wykorzystywać wszystkie swoje możliwości.
A więc do roboty!
Pozdrawiam
K.W.C.
Uważam, że powinna Pani udać się do lekarza psychiatry.
Aby pozostać w zgodzie z własnym sumieniem, mogę jedynie zaprosić na rozmowę.
Dzień dobry
potrzebuje Pani na pewno REGULARNEJ psychoterapii. Wizyta u psychiatry też jest konieczna, by stwierdzić, czy Pani stan nie wymaga też innych form pomocy. Leczenie podobnych zaburzeń zawsze DŁUGO TRWA (tzn. wiele miesięcy, czasem lat) i MUSI BYĆ REGULARNE - nie można tego leczenia przerywać. Musi się ono odbywać ŚCIŚLE według zaleceń psychiatry i psychoterapeuty.
Z poważaniem
M.Skarbek
Na pewno należy przeprowadzić diagnostykę objawów bólowych pod opieką lekarza rodzinnego lub ewentualnie specjalisty, do którego lekarz rodzinny skieruje. Dopiero, jeżeli takie badania nic nie wykażą, można mieć pewność, że opisane dolegliwości maja podłoże psychogenne. Oczywiście objawy takie mogą być przejawem występowania zaburzeń lękowych lub depresyjnych, wtedy najlepszym miejscem do ich leczenia będzie Poradnia Zdrowia Psychicznego.