Ciągłe infekcje i stany podgorączkowe

4 odpowiedzi
Mam 26 lat, mój problem dotyczy częstych infekcji. Od około pół roku ciągle choruję - mam stan podgorączkowy (około 36,8 - 37,2 stopnie), dodatkowo "łaskotanie" bądź "drapanie" w gardle, uczucie lekko zatkanego nosa. Przeziębienie raz rozwinęło się do zaawansowanej postaci, miałam duży katar oraz kaszel (lekarz rodzinny zapisał mi wtedy 3-dniowy antybiotyk "na wszelki wypadek", nie było infekcji bakteryjnej), inne infekcje są słabe, natomiast męczy mnie podwyższona gorączka i uczucie ciągłego rozbicia. Tego typu stany zdarzają się co kilka dni, trwają kilka dni i ustępują. I tak kilkadziesiąt razy od zimy. Nie wiem, co to może być. Byłam na badaniach krwi oraz OB CRT i wszystko jest w normie, co potwierdził lekarz rodzinny. Dodam, że mam problemy z zębami, chodzę często do dentysty i kilka zębów mam aktualnie leczonych kanałowo. Poza tym jestem osobą aktywną, dobrze się odżywiam, wysypiam, nie mam problemów z sercem, usg brzucha ok, dokucza mi jednak duży stres i mam problemy hormonalne, w tym nieuuregulowany cykl miesiączkowy. Proszę o wskazówkę, ciągłe zmęczenie, stan podgorączkowy oraz dziwne uczucie w gardle utrudniają mi życie.
Objawy wskazują na możliwy początek choroby układowej. Na początek warto wykonać panel skriningowy przeciwciał przeciwjądrowych, oznaczyć stężenie witaminy D3 oraz odbyć wizytę u laryngologa celem określenia komponenty alergicznej. Wstępne leczenie może być oparte na zastosowaniu sterydu donosowego.

Trudno o kompetentną odpowiedż bez badania pacjenta.Wstępnie proponuję w trakcie stanu podgorączkowego wykonanie wymazu z gardła z antybiogramem.Proszę też o podanie wyników badań hormonalnych o których Pani pisze.Pozdrawiam
wymaz z gardła, + Laryngolog
Dobre wyniki wykluczają istotna chorobę....dorobić boreliozę, ANA, anca
ginekolog ustawi cykl jak się uda często się nie da...