Chrzęstniak śródkostny

2 odpowiedzi
Witam.prosze o interpretacje wyniku MR stawów biodrowych.W okolicy międzykrętarzowej prawej kości udowej widoczna lobularna zmiana ogniskowa w centralnej części jamy szpikowej wielkosci 29x21mm typowej dla chrzęstniaka śródkostnego a obecnością drobnych zwapnien w części brzeznej i centralnej.poza tym kościec obręczy biodrowej bez uchwytnych zmian ogniskowych,cechy nieco niejednorodnej konwersji/rekonwersji tłuszczowej.Drobne pasmo podwyższonego sygnału u podstawy prawego obrąbka w części przednio-górnej mogące odpowiadać uszkodzeniu przeciążeniowemu.Drobne wyostrzenia stropów obu panewek.Entezopatia niewielki obrzęk przyczepów ścięgien mięśni pośladkowych do krętarzy większych obustronnie z minimalną przewagą nasilenia zmian po stronie prawej.Mam duże dolegliwości bólowe nasilejące się w nocy szczególnie jak dużo chodzę ,ból jest w okolicy biodra pachwiny i promieniuje przez kolano do kostki.Po sprawdzeniu wczesniejszych rtg to okazuje sie że zmiana ta była już w 2012r. a bóle nasiliły się od kwietnia tego roku,martwi mnie ten chrzęstniak nie wiem czy można go wyleczyć farmakologicznie czy potrzebna bedzie operacja i czy z badania MR napewno wiadomo czy to chrzestniak czy inna zmiana.Nie wiem do jakiego lekarza się udać a może trzeba zrobić jeszcze jakies dodatkowe badanie,słyszałam o scyntygrafii kosci czy było by wskazane takie badanie w moim przypadku?
proszę spróbować aspirynę na noc - to tzw.test salicylanowy. Potem prosze zgłosić się do Ortopedy

Dobry Wieczór,
Proponuję pilny kontakt z ortopedą.
Pozdrawiam.