Choroby jajników

7 odpowiedzi
Co moze oznaczac zapis z badanie usg.
Jajnik o wymiarach 40x30mm, o niejednorodnej echostrukturze ( piankowata ) z widocznymi naczyniami obwodowymi w PD.
moze chodzi o jajniki poicystyczne? moze komuś tak się skojarzyło. nie spotkałem sie do tej pory z takim określeniem

Niestety opis badania jest dość skąpe w stosunku do całości obrazu klinicznego. Pozdrawiam
nie znam określenia "piankowata" dla oceny jajnika
być może chodzi o prawidłową budowę jajnika w II fazie cyklu, gdy widzimy ciałko żółte z naczyniami ułożonymi na obwodzie
proszę dopytać lekarza wykonującego usg
Szanowna Pani - kto robił badanie? ginekolog czy radiolog-ultrasonografista? to jest badanie dodatkowe i liczy się klinika. Gdyby było inaczej rozpoznania byłyby stawiane na podstawie badania usg a tak nie jest. pzdr artur mazur kalisz
Tyle znaczy co jest napisane. Badacz powinien postawić diagnozę bo z tego opisu wyrwanego z kontekstu nic nie wynika.
Tak naprawdę nic to nie znaczy . Nic istotnego . Pozdrawiam !
Warto zadać to pytanie autorowi tego opisu. BD