chorobliwa zazdrość

1 odpowiedzi
Witam
Czy udziela Pani też dorad w sprawach chorobliwej zazdrości?
Staram się z tym uporać, ale ciągle nie wychodzi, dlatego chciałbym fachowej pomocy.
Chorobliwa zazdrość, to jedna z ważniejszych odmian zazdrości. Jej najbardziej skrajną formą jest zazdrość urojona i nazywana zespołem Otella. Może powodować stany depresyjne. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do destrukcyjnych zachowań . Nie leczona może doprowadzić do wielkich tragedii. Osoba dotknięta takimi zaburzeniami nie jest w stanie racjonalnie oceniać i tłumić własnych zachowań. W życiu towarzyskim czy zawodowym, często objawy te są niezauważalne dla otoczenia. Całość skupia się tylko na partnerze. Przyczyną choroby może być doznanie wielkiego wstrząsu emocjonalnego w przeszłości (rozstanie z osobą najbliższą sercu itp.). W przypadku tego zaburzenia, ważne jest więc odkrycie co leży tak naprawdę u podłoża zaburzenia. W wielu przypadkach - jako metoda leczenia pomaga praca z Traumą ( prowadzona np. metodą IRRT). Opowiadając więc na pytanie – tak zajmuję się leczeniem zaburzenia o którym Pan wspomina, także zapraszam na konsultację.