Choroba grzybowa

5 odpowiedzi
Witam choruje na jakiegoś grzyba mam go na obydwu ramionach kostce lewej ręki leczę się prawie rok w przychodni dermatologicznej przy ulicy Staszica przypisano mi między innymi travocort trawogen hascofungin tylko travocort mi pomaga jeśli go ciągle stosuje po zskończeniu się maści choroba powraca i domiar złego pojawiają się nowe ogniska nie mam pojęcia co dalej robić pomocy
Witam! Nie wynika z tego opowiadania ,że to grzybica. Aby potwierdzić rozpoznanie należałoby wykonać posiew na obecność grzybów. Opisywane zmiany mogą być również przewlekłym wypryskiem kontaktowym alergicznym czy podrażnieniowym , a nawet łuszczycą .Pomocne byłoby wtedy pobranie wycinka do badania histopatologicznego celem ustalenia dokładnego rozpoznania. Zapraszam na badanie i diagnostykę. Pozdrawiam

Proszę zgłosić się na wizytę zmiany muszę zobaczyć żeby potwierdzić diagnozę ew zmienić leczenie.
dzień dobry,
Zapraszam na konsultacje.
Marcin Zakrzewski
Witam,
Proponuję Pani przerwanie dotychczasowej terapii oraz po przynajmniej dwóch tygodniach od odstawienia leku ,wykonanie badania mykologicznego z chorych miejsc i skonsultowanie wyniku z dermatologiem.
Pozdrawiam
W przypadku braku poprawy lekarz prowadzący powinien dostosować sposób leczenia do potrzeb klienta. Nie mogę się wypowiedzieć co należy zastosować, ponieważ bez badania pacjenta, bez zapoznania się z wynikami nie wiem na co Pan?Pani choruje. Proszę wrócić do lekarza lub udać się do innego specjalisty dermatologa zabierając ze sobą przygotowane informacje o stosowanych lekarz, dawkowaniu, okresach stosowania, wyniki posiadanych badań. Podanie w tej wiadomości leku do zastosowania nic nie zmieni, ponieważ wymagają one przepisania recepty a pacjent musi być pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego z uwagi na możliwe działania uboczne i silne działanie.