Chore oko królika. Jak mu pomóc?

Mój królik od miesiąca ma chore oko, zwróciłem się w tej sprawie do weterynarza, który przepisał terapię antybiotykową (krople). Niestety bezskuteczne. Uświadomił mnie również o możliwości przerastania korzeni zębów, co powodowałoby patologiczne zniekształcenie kanalika nosowo-łzowego. Aktualnie królik przyjmuje antybiotyk o szerokim spektrum (zastrzyki ). Tu pojawia się pytanie co dalej? Jak długo będzie żył królik? Jaki sposób leczenia, opieki? Uprzejmie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

4 odpowiedzi


Witam, W procesie leczenia chorób narządu wzroku ważne jest aby określić przyczynę patologii. Należy wykonać pełne badanie okulistyczne, a następnie wprowadzić odpowiednie leczenie. Konieczne może być wykonanie badań dodatkowych takich jak RTG zębów, czy USG gałki ocznej. Abym mógł szerzej odpowiedzieć na Pańskie pytania musiałbym zbadać Pańskiego królika. Pozdrawiam Adam Cyniak

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Dzień dobry. prosze zrobić RTG w 3 płaszczyznach- (Uświadomił mnie również o możliwości przerastania korzeni zębów, co powodowałoby patologiczne zniekształcenie kanalika nosowo-łzowego.) Pozdrawiam


Konieczna jest konsultacja okulistyczne. Zapraszam jutro 10-15.


Niestety nie leczę zwierząt egoztycznych Pozdrawiam.

lek. wet. Tomasz Dominiak

lek. wet. Tomasz Dominiak

weterynarz

Wesoła k. Warszawy

Umów wizytę

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.