chorba Peyroniego

3 odpowiedzi
Dzien dobry Panie doktorze , mam takie pytanie do pana doktora , dostalem telefon do kliniki wGrodzisku Maz od lekarza urologa w Plocku , dr urolog okreslil moją chorobe zwaną Peyroniego , mam pytanie , czy wyleczylbym mnie pan z tej choroby , bez operacji , bo tak mni powiedzial lekarz urolog z Plocka , jesli tak to czy mogie sie do pana zapisac na wizyte , jezli by byla taka mozliwosc to w warszawie , a jesli tylko pan przyjmuje w Grodzisku Mazow , to w tym miescie , prosze o odpowiedz , dziekuje Krzysztof
Panie Krzysztofie musialbym obejrzeć Pana schorzenie,w pewnych przypadkach można zahamować postęp skrzywienia jednakże jeśli są problemy ze współżyciem płciowym jedynym rozwiązaniem jest zabieg operacyjny.

Dzień dobry,
Niestety ale nie przyjmuje ani w Warszawie, ani w Grodzisku Mazowieckim
Mogę zaprosić na wizytę do Poznania. Pozdrawiam
Istnieje leczenie nieoperacyjne choroby Peyroniego, jednakże większość leków doustnych lub zastrzyków w płytkę w prąciu nie ma potwierdzenia w randomizowanych badaniach naukowych. Jedyną dotychczas potwierdzoną skuteczność ma podawanie do płytki kolagenazy, jednakże jest to dość drogie leczenie. Leczenie to może całkowicie znieść skrzywienie, lub zmniejszyć kąt skrzywienia na tyle że można uniknąć zabiegu lub wybrać mniej inwazyjną opcję zabiegu. W razie dalszych pytań zapraszam na wizytę w Bydgoszczy lub Warszawie. Pozdrawiam.