Chora matka.

2 odpowiedzi
Piszę w imieniu schorowanej Matki (80 lat). W kilku miejscach, proponowano jej Leczenie Paliatywne Mamie. Rak ślinianki usunięty, pojawiły się nawroty, lecz częściowo wstrzymane poprzez naświetlanie punktowe, Ma na prawej stronie narośl, wielkości 5 złotówki, gdzie się RAK rozwijał. Z Prawego Ucha „czuć” ropne już działanie i to mnie już Bardzo martwi. Od 1985 noga na śruby, ale nie chodzi o lasce, ja to załatwiłem, bo chcieli nogę odjąć. Do tego to Nadciśnienie –Kaptopril, raz dziennie lub. Cukrzyca na pastylkach 1 xdziennie Glibetic. Nic nie zapisano, po każdej partii naświetlania, czego nie rozumiem. Pytanie mam, czy jest nawet nikła na 25% szansa wstrzymania RAKA, czy już tylko ksiądz?
Szanowny Panie. Nie "odbijam piłeczki" ale to lekarz prowadzący, onkolog powinien jednoznacznie udzielić odpowiedzi czy są jeszcze szanse na jekiekolwiek leczenie przyczynowe. jeżeli nie powinien to ująć na piśmie. stwarza to Panu szanse na opiekę paliatywną. Prawdą jest, że czasami stajemy przed dylematem czy dalsze działania to leczenie choroby, niesienie ulgi, czy jedynie przysparzanie dolegliwości związane z potencjalnymi skutkami ubocznymi. jest to tak zwane leczenie uporczywe, którego swoim pacjentkom bym nie zastosował. Brutalna prawda ale prawda. na tak postawione pytanie musi odpowiedzieć lekarz prowadzący mamę. Pozdrawiam

Proszę zgłosić się do onkologa z pełną dokumentacją chotiby