Chondromalacja rzepki III stopnia prawego kolana.

5 odpowiedzi
Witam serdecznie. Nazywam się Amanda.
Mam Chondromalacje rzepki III stopnia prawego kolana.
Od jakiegoś czasu zaczęło boleć mnie również lewe kolano, są to te same objawy jak w prawym kolanie, lecz nie wiem czy może też byc to uszkodzenie chrząstki jak w prawym kolanie.
Jednakże, ból nasila się w prawym kolanie, przy chodzeniu, zginaniu. Mam skierowanie od lekarza ortopedy na fizjoterapię.
Czy powinnam zwrócić się do mojego ortopedy z tym bólem?
Czy to ma jakiś związek z patologią kolana? W sensie mogę odczuwać ból również w lewym kolanie mimo że uszkodzenie chrząstki jest tylko w prawym kolanie.
Ból odczuwam, również przy spoczynku.
W lewym kolanie mam uciski i ból.
Czasami ten ból jest nie do wytrzymania.
Proszę o konkretną odpowiedź.
Chondromalacja chrząstki rzepki jest trudnym problemem do leczenie , ale możliwym w zależności od lokalizacji , rozmiaru uszkodzenia , osi kolana , położenia rzepki , budowy rzepki i jeszcze wielu innych aspektów . Potrzebne jest badanie i ocena kolana wtedy mogę zaproponować dostepne opcje leczenia . Czy powinna zwrócic sie Pani do Ortopedy - Oczywiście . Pozdrawiam

Tak , powinna się Pani zgłosić do swojego ortopedy.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Chondromalacja i związane z nią dolegliwości bólowe czesto wystepują obustronnie. Jeżeli objawy się nasilają proszę jak najbardziej zwrócić się do swojego ortopedy.
powinna się Pani zwrócić do ortopedy. Fizjoterapia i leki na pewno pomogą. Jest to choroba chrząstki stawowej. Zazwyczaj dotyczy obu kolan
proszę odbyć Fizykoterapie . Jeśli nie przyniesie efektu zalecałbym viscosuplementacje - injekcje dostawowe z kwasu Hialuronowego