Chodzi o mojego meza,3tyg.temu zauwazyl podczas kapieli ze spuchło mu prawe jądro.Poszedł do lekaza

4 odpowiedzi
Chodzi o mojego meza,3tyg.temu zauwazyl podczas kapieli ze spuchło mu prawe jądro.Poszedł do lekaza rodzinnego ktora jak to zobaczyła dala mezowi skierowanie na izbe przyjec.Tam lekaz zbadał meza ztobił USG i wyszło ze ma wodniaka jądra.Przepisal leki i oklady mowiac ze jak dostanie dreszczy i gorączki ma natychmiast przyjechac na Izbe.Leki nie pomogły,jądro urosłi,wieczorem przypomina prawie piłke do tenisa i jest twarde.Jakby tego było mało zaczyna go bolec lewe zdrowe jadro,niewiem czy dlatego ze jest obciazone tym prawym ktore ciagnie w dol zdrowe.Po reakcji lekarza na Izbie niewiemy co dalej robic,bo dla nas nie jest to normalne i cos z czym mozna czekac.Mąz postanowił eziac sprawy w swoje rece i polecono mu zrobic badanie PSA i z tym do urologa.Co robic???
Proponuję pilną wizytę u urologa, który zrobi osobiście USG moszny i wykluczy najpoważniejsze rozpoznanie - guz jądra. Jeśli to guz - trzeba działać bardzo szybko. Jeśli to nie guz tylko faktycznie wodniak - pozostaje tylko zabieg chirurgiczny w normalnym trybie. Pozdrawiam.

Dzień dobry konieczna jest szybka konsultacja w poradni urologicznej przyszpitalnej, nie można wykluczyć konieczności interwencji chirurgicznej, pozdrawiam
Wodniak jądra nie ustąpi po leczeniu zachowawczym - miało ono najprawdopodobniej na celu zapobieżenie zapaleniu jadra lub najądrza, wodniak natomiast leczy się operacyjnie
Zgłosić się pilnie do urologa, wykonać konsultację oraz USG moszny, przyczyn problemu może być kilka min. zapalenie jądra, wodniak czy też guz
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.