Chirurgia - blizna/zabieg chirurgiczny

9 odpowiedzi
Witam,

Jestem po 4 zabiegach laserowego usuwania niewielkiego tatuażu. Już po pierwszym usunięciu (rok temu) powstała wypukła, dosyć twarda blizna, która jest większa niż sam tatuaż i utrzymuje się do tej pory. Często swędzi, ale też boli. Cały czas smaruję bliznę maścią Cepan, ale nie widzę nawet najmniejszej poprawy. Dodam, że od ostatniego usuwania minęło już pół roku. Uprzejmie proszę o radę - co powinnam zrobić w tej sytuacji? Blizna jest na nadgarstku i jest mocno widoczna, co jest kłopotliwe, szczególnie w mojej pracy. Czy chirurgiczne usunięcie byłoby dobrym rozwiązaniem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Użytkownik
jeżeli 4 krotne usuwanie laserowe nie dało pożądanego efektu - chyba czas na chirurga

Zapraszam na konsultację.
najprawdopodobniej jest to bliznowiec lub blizna przerostowa. Należy zobaczyć i ocenić. Jeżeli tak, to można ostrzyknąć specjalnym lekiem, który spowoduje zmniejszenie blizny. Pozdrawiam JanuszKmiecik
Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie nie widząc tej blizny, jej otoczenia, układu naczyń krwionośnych itd. Po badaniu można odpowiedzieć na interesujące Panią pytania. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią
Wszystko wskazuje, że po tym zabiegu powstała przerosła blizna. W takim przypadku zalecam laserowe usunięcie blizny i ostrzyknięcie sterydem.
Proponuję udać się do innego chirurga plastycznego.
Witam trudno jest się wypowiedzieć nie widząc Pani blizny ale wnioskuję że może mieć Pani tzw. bliznowca ... jeśli by okazało się że faktycznie tak jest to lepiej tego nie ruszać i nie usuwać ... najlepiej udać sie do chirurga na konsultacje
pozdrawiam
Konieczna jest ocena przez chirurga onkologa lub chirurga plastycznego celem podjęcia decyzji o ewentualnym leczeniu operacyjnym.
Zdecydowanie polecam konsultację u chirurga plastycznego zajmującego się medycyną estetyczną. Na odległość nie można podać rozsądnego rozwiązania. Pozdrawiam!