Chciałem się spytać czy jeśli ktoś miał leczonego zęba kanałowo to musi brać znieczulenie żeby nie c

6 odpowiedzi
Chciałem się spytać czy jeśli ktoś miał leczonego zęba kanałowo to musi brać znieczulenie żeby nie czuć bólu bo będzie go miał leczonego drugi raz kanałowo
Kinieczna kontrola rtg. Ból na opuk pionowy bądż na nagryzanie może jakiś czas się utrzymywać. Staranne leczenie kanałowe niezbędne. Najlepiej pod mikroskopem.Pozdrawiam

Jeśli był leczony kanałowo to znieczulenie jest niekonieczne.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Znieczulenie nie jest konieczne jednak jego brak może wiązać się z dyskomfortem podczas zabiegu. Niektore procedury podczas leczenia mogą być odczuwane I nieprzyjemne.
Witam! To zależy od tego z jakiego powodu ma być powtórnie leczony. Z reguły nie trzeba. Dla pozbycia się strachu - tak. Jeżeli się pojawi ból podczas leczenia, bo nie powinien - to sygnał dla leczącego. dlaczego się pojawił Pozdrawiam !
Dzień dobry. Wszystko zależy od tego jak ząb był leczony wcześniej i z jakiego powodu musi być ponownie leczony.
Witam, w przypadku powtórnego leczenia endodontyczncgo znieczulenie nie jest konieczne, nie zmienia to faktu iż jego brak wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu.