Chciałbym zapytać jakie zawody są najlepsze dla osób z inteligencjią poniżej przeciętnej. Chodzi o t

2 odpowiedzi
Chciałbym zapytać jakie zawody są najlepsze dla osób z inteligencjią poniżej przeciętnej. Chodzi o to że taka osoba nie może zostać lekarzem nauczycielem czy prawnikiem a więc jakie zawody taka osoba może wykonywać bez problemu.
Dzień dobry, jest bardzo wiele zawodów, które taka osoba może wykonywać. Warto spróbować rozwiązać "test predyspozycji zawodowych" (podstawowy dostępny w internecie lub profesjonalny u psychologa), tak aby dobrać zawód do swoich mocnych stron i charakteru.
Zawodów jest bardzo wiele - np. fryzjer, hydraulik, kierowca, sprzedawca, opiekun - ciężko wyczerpać listę.
Być może warto skontaktować się z doradcą zawodowym, który pomoże wybrać przyszły zawód.

Witam osoba taka moze wykonywać wszystkie zawody poza tymi ktore wymagają wyksztalcenia średniego czy wyższego.Jest wiele cenionych i dobrze platnych zawodów na poziomie szkoly zawodowej a nawet praktycznej nauki zawodu u rzemieslnika.Nie ma więc powodu martwić się inteligencją nizszą niż przeciętna.