Chciałbym zapytać czy napad migotania przedsionków u 50 letniego mężczyzny który wystąpił pierwszy r

1 odpowiedzi
Chciałbym zapytać czy napad migotania przedsionków u 50 letniego mężczyzny który wystąpił pierwszy raz w życiu,gdzie rytm zatokowy przywrócono kardiwersja elektryczną(wynik pracy serca w chwili af;puls 148/min,ciśnie 147/118,egg:vhf 152/min,qrs 90ms,qtc 464ms,pots-3,9mmol/l,wapń-2,49,kineza kreatynowa-369U/l,fosforan nieograniczony-0,69mmol/l,bez bolu w klatce, bez duszności, bez omdleń)ze względu na to że podany beta bloker nie przyniósł rezultatu,może być pojedynczym incydentem w życiu człowieka?, dzień poprzedzający ten atak spędziłem w 40 st upale przy pracy fizycznej, gdzie wylało się ze mnie bardzo dużo potu(dodam również co może być ważne że przed snem był spożyty alkohol,2piwa) w chwili obecnej to znaczy prawie miesiąc od tego zdarzenia po wizycie u kardiologa i badaniach: ekg, echo serca, próba wysiłkowa, morfologia, jonogram, lipidogram,wyniki które są podwyższone to, cholesterol-200mg/dl,trójglicerydy-159mg/dl(hdl-52.20,ldl-125),kwas moczowy-8,1mg/dl, to jeszcze może być ważne przy ocenie to potas-3.95mmol/l i tsh(3generacji)-1.93IU/ml,po za tym z krwi wszystko w normie, wynik echo serca: lewa komora-47mm,lewy przedsionek-36mm,aorta-36mm,mieśień IVS(r) - 11mm,ściana tylna-10mm,prawa komora-29mm,masa miesnia lewej komory lvm-205g,tapse-25mm,frakcja wyrzutowa 65%płatki mitralne pogrubiłe brzeznie,mała fala zwrotna mitralna, po za tym wszystko bez cech dysfunkcji, wynik próby wysiłkowej: test ujemny,przyjmuję w tej chwili xarelt 20mg 1x1, betaloc zok 12,5 mg 1x1, co-prestarium 5mg 1x1,obecne cisnie krwi w spoczynku waha sie od 117-130/56-70,tetno 44-64,, dziękuję za odpowiedź,,
Bardzo możliwe że napad migotania przedsionków był spowodowany zaburzeniami elektrolitowymi. Można przypuszczać ze więcej migotanie przedsionków się nie pojawi ale pewności nigdy nie ma.