Chciałbym zapytać co znaczą te sformułowania i wnioski. Objęcie pomocą psychologiczno - pedagogiczną

2 odpowiedzi
Chciałbym zapytać co znaczą te sformułowania i wnioski. Objęcie pomocą psychologiczno - pedagogiczną w szkole ze względu na deficyty wybiórczych zdolności intelektualnych obniżony rozwój elementarnych funkcji percepcjino - motorycznych umiejętności fonologicznych (słuch fonemenowy analiza i synteza głoskowa pamięć fonologiczna) problemy natury emocjonalno - wolicijonalnej oraz braki z matematyki które przyczyniają się do ogólnuonych trudności w nauce. Dodatkowo występująca wada wzroku u uczennicy powoduje zaburzenia spostrzegania wzrokowego a więc zmniejsza pracyzję wykonywania czynności praktycznych i spowalnia tempo działania.
Szanowna Pani,
mam nadzieję, że to będzie pomocne:
objęcie pomocą psychologiczno - pedagogiczną w szkole ze względu na deficyty wybiórczych zdolności intelektualnych zależy od szkoły, tego ilu jest psychologów i nauczycieli, ale najczęściej może polegać na: indywidualnych spotkaniach z uczniem, zajęciach na świetlicy, skierowaniu na zajęcia do poradni, jeśli w szkole są zajęcia z integracji sensorycznej - to zachęcanie do udziału w takich zajęciach.
Obniżony rozwój elementarnych funkcji percepcjino - motorycznych oznacza, że dziecko ma trudności w połączeniu tego co widzi, słyszy i rozumie z tym co chce z tym zrobić, np. nie widzi niektórych elementów, więc nie wie jak je ułożyć np. w puzzle.
Umiejętności fonologicznych (słuch fonemenowy analiza i synteza głoskowa pamięć fonologiczna) - słuch fenomenowy odpowiada np. za umiejętność pisania i czytania, dzięki niemu dziecko potrafi rozróżnić jak brzmią wyrazy trochę podobne, a trochę nie np. domek - Tomek.
Problemy natury emocjonalno - wolicijonalnej oraz braki z matematyki które przyczyniają się do ogólnuonych trudności w nauce - możliwe, że są to konsekwencje trudności ze słuchaniem i widzeniem.
Nie wiem ile dziecko ma lat, a w zależności od wieku są różne ćwiczenia na to, żeby dziecku pomóc. Mogę polecić ćwiczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Adriana Bernady

Witam jezeli jest to dziecko z kl I-III powinno ststematycznie brac udzial w zajęciach reedukacyjnych wyrownujących zaburzone funkcje.Jeśli to dziecko starsze powinno brac udzial w zespolach wyrownawczych szczegolnie z matematyki.Nade wszystko wskazane jest ze strony rodzicow i nauczycieli zlagodzenie wymagań w stosun.ku do dziecka gdyz dziala ono teraz stosownie do swoich deficytow i niczego na siłę się nie przyspieszy