Chciałbym zapytać co mam wybrać ( konsultacje , zwykłą wizytę , psychoterapię ... ) jeżeli mam podej

15 odpowiedzi
Chciałbym zapytać co mam wybrać ( konsultacje , zwykłą wizytę , psychoterapię ... ) jeżeli mam podejrzenia u siebie nerwicy. Po takiej wizycie zostaną przepisane mi jakieś leki ?
Dzień dobry, leki przepisuje psychiatra a nie psycholog. Na początek najlepiej wybrać konsultację, żeby specjalista mógł zebrać odpowiedni wywiad i ocenić sytuację. Jeśli uważa Pan/i, że jest potrzebne wsparcie farmakologiczne należy udać się w pierwszej kolejności do psychiatry. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Psycholog nie jest lekarzem, stąd wizyta nie skończy się wypisaniem recepty :) Natomiast leczenie nerwicy może wymagać połączenia psychoterapii i farmakoterapii.
Dzień dobry. Zazwyczaj wizyta u psychoterapeuty trwa do godziny niezależnie od tego, czy jest to psychoterapia, konsultacja, czy inna forma wsparcia. Dlatego o tym, jaki ma mieć charakter i cel spotkanie jest ustalane już na samej wizycie. Nazwa samej wizyty nie jest więc na tyle ważna, co wspólne ustalenia w jej trakcie. Leki może mieć Pani przepisane przez psychiatrę (który może, ale nie musi być równocześnie psychoterapeutą). W temacie nerwicy dobrze jest się skonsultować zarówno z psychiatrą, jaki i z psychoterapeutą. Pozdrawiam. P. Stępniewska
Witam serdecznie,

Witam serdecznie, najlepszą metodą pozybycia się nerwicy lękowej jest przyczynowa psychoterapia, a nie objawowe leczenie farmakologiczne. Dlatego radziłbym zapisać się do psychoterapeuty na wizytę. Radziłbym
nie zwlekać bo nerwica lękowa ma to do siebie że postępuje.
Więcej na ten temat w linku dotyczącym nerwicy
na moim profilu lub na mojej stronie internetowej.

Pozdrawiam krzysztof Dudzinski
Witam :) każdy proces psychoterapeutyczny rozpoczyna się rozpoznaniem / diagnozą symptomów, diagnozą sytuacji problemowej. Tak więc niezależnie jaką formę wizyty Pan wybierze i tak będzie to wizyta diagnostyczny w formie konsultacji psychologicznej oraz (w zależności od szkoły psychoterapeutycznej) poradnictwa psychologicznego. Najlepsze efekty w leczeniu zaburzeń nerwicowych daje psychoterapia w nurcie poznawczo behawioralnym połączona z farmakoterapią prowadzoną przez lekarza psychiatrę. Leki psychotropowe przepisuje oraz nadzoruje proces ich brania (farmakoterapię) psychiatra.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta Rzeszów
Sugeruję wizytę: Psychoterapia online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Drogi Panie,
psycholog czy psychoterapeuta nie przepisze Panu leku, chyba, że jest też lekarzem. Proszę umówić się na konsultację, choć w zasadzie wybór rodzaju wizyty to formalność.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Szanowny Panie,
rozważając wizytę u psychologa warto wiedzieć, że nie jest on lekarzem, co oznacza, że nie posiada możliwości ustalania leczenia farmakologicznego ani wypisywania recept. Taką możliwość ma lekarz psychiatra. Psycholog może jednak z różnych powodów zalecić pacjentowi konsultację u lekarza psychiatry. Jeżeli zależy Panu na psychoterapii i jednoczesnym kontakcie z lekarzem, warto rozważyć konsultacje u psychiatry będącego jednocześnie psychoterapeutą lub zgłosić się psychologa/ psychoterapeuty i osobno do lekarza psychiatry. Pierwsze spotkania z psychoterapeutą mają charakter konsultacyjny, podczas takich spotkań można dokładniej zrozumieć zgłaszane przez pacjenta trudności oraz zaproponować najbardziej odpowiednią formę pomocy. Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się dla Pana pomocna. Powodzenia!
Dzień dobry
Pierwszą wizytą byłaby konsultacja psychologiczna, następne wizyty opierałyby się o psychoterapię. Jeśli chodzi o ewentualną farmakoterapię to zalecana jest konsultacja psychiatryczna.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk
Myślę, że dużo ważniejsze od tego jak nazwiemy pierwsze spotkanie, jest to czy wybierze Pan dobrego specjalistę. On już powinien na podstawie wywiadu zaproponować odpowiednie postępowanie - terapię krótko- czy długoterminową, ewentualnie skieruje do lekarza, który będzie mógł dobrać leki. Pozdrawiam serdecznie, Kalina K. Goc
Witam serdecznie.
Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani szukać pomocy. Myślę, że należy rozważyć czego Pani potrzebuje. Jeżeli objawy nerwicy są bardzo silne i utrudniają Pani funkcjonowanie warto rozważyć skontaktowanie się z psychiatrą, który będzie mógł przepisać Pani leki. Proszę pamiętać również o tym, że sama farmakoterapia często jest nieskuteczna bez pomocy psychologicznej czy psychoterapeutycznej dlatego warto wybrać się na konsultację do specjalisty- psychologa czy psychoterapeuty, który zaproponuje pani odpowiedni kierunek leczenia.
Pozdrawiam,
Elżbieta Kuna
Dzień dobry, może warto byłoby chociażby poczytać o możliwościach jakie daje hipnoterapia w tym zakresie? Warto. Pozdrawiam
Dzień dobry, są 2 drogi a w sumie 3. Pójście do psychiatry po leki, które w przypadku nerwic nie dają zadowalających skutków długofalowych obniżają tylko lęk co dla niektórych tez jest już bardzo duzo. Druga droga to pójście do psychologa lub diagnosty, który doradzi wedle oceny Pani stanu gdzie się udać dalej i ta opcję bym wybrała. 3 droga to jeśli zostanie u Pani zdiagnozowana nerwica to rozpoczęcie psychoterapii. Osobiście polecam tez oddział dzienny nerwic jeśli jest takowy w Szpitalu w Pani mieście tam jest intensywny różnorodny program terapii grupowej bezpłatny.
Psycholog terapeuta pracuje z emocjami i człowiekiem bez leków medycznych zaś psychiatra nie słucha nie robi wywiadu poglebionego tylko leczy lekami. Zawsze warto czego ludzie nie robią mieć swojego psychologa terapeute.poprowadzi a gdy uzna że trzeba skieruje dalej. Atruszkowska1000atgmail. Com

Dzień dobry, leki może przepisać tylko psychiatra.
Zachęcam do zaczęcia od wizyty u psychologa/psychoterapeuty, aby razem zastanowić się, czy niezbędne są leki.
Jeśli iść za Pana intuicją to polecam konsultacje psychoterapeutyczną i podejście decyzji o rozpoczęciu psychoterapii, terapeuta często współpracuje z zaufanym psychiatrą, więc zostanie Pan objęty tak kompleksową pomocą zespołu. Nerwicę leczy się psychoterapią, leki mają pełnić funkcję wspomagająca.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna wizyta jednorazowa - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.