Chciałbym zapytać co mam wybrać ( konsultacje , zwykłą wizytę , psychoterapię ... ) jeżeli mam podejrzenia u siebie nerwicy. Po takiej wizycie zostaną przepisane mi jakieś leki ?
mgr Agnieszka Burek-Blacha
mgr Agnieszka Burek-Blacha
Psycholog, Terapeuta
Rabka-Zdrój
Dzień dobry, leki przepisuje psychiatra a nie psycholog. Na początek najlepiej wybrać konsultację, żeby specjalista mógł zebrać odpowiedni wywiad i ocenić sytuację. Jeśli uważa Pan/i, że jest potrzebne wsparcie farmakologiczne należy udać się w pierwszej kolejności do psychiatry. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

dr Aleksandra Sarna
dr Aleksandra Sarna
Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
Katowice
Psycholog nie jest lekarzem, stąd wizyta nie skończy się wypisaniem recepty :) Natomiast leczenie nerwicy może wymagać połączenia psychoterapii i farmakoterapii.

 Patrycja Stępniewska
Patrycja Stępniewska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Gdańsk
Dzień dobry. Zazwyczaj wizyta u psychoterapeuty trwa do godziny niezależnie od tego, czy jest to psychoterapia, konsultacja, czy inna forma wsparcia. Dlatego o tym, jaki ma mieć charakter i cel spotkanie jest ustalane już na samej wizycie. Nazwa samej wizyty nie jest więc na tyle ważna, co wspólne ustalenia w jej trakcie. Leki może mieć Pani przepisane przez psychiatrę (który może, ale nie musi być równocześnie psychoterapeutą). W temacie nerwicy dobrze jest się skonsultować zarówno z psychiatrą, jaki i z psychoterapeutą. Pozdrawiam. P. Stępniewska

dr Krzysztof Dudziński
dr Krzysztof Dudziński
Psychoterapeuta, Terapeuta, Specjalista medycyny naturalnej
Warszawa
Witam serdecznie,

Witam serdecznie, najlepszą metodą pozybycia się nerwicy lękowej jest przyczynowa psychoterapia, a nie objawowe leczenie farmakologiczne. Dlatego radziłbym zapisać się do psychoterapeuty na wizytę. Radziłbym
nie zwlekać bo nerwica lękowa ma to do siebie że postępuje.
Więcej na ten temat w linku dotyczącym nerwicy
na moim profilu lub na mojej stronie internetowej.


Pozdrawiam krzysztof Dudzinski

mgr Radek Szafrański
mgr Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Rzeszów
Witam :) każdy proces psychoterapeutyczny rozpoczyna się rozpoznaniem / diagnozą symptomów, diagnozą sytuacji problemowej. Tak więc niezależnie jaką formę wizyty Pan wybierze i tak będzie to wizyta diagnostyczny w formie konsultacji psychologicznej oraz (w zależności od szkoły psychoterapeutycznej) poradnictwa psychologicznego. Najlepsze efekty w leczeniu zaburzeń nerwicowych daje psychoterapia w nurcie poznawczo behawioralnym połączona z farmakoterapią prowadzoną przez lekarza psychiatrę. Leki psychotropowe przepisuje oraz nadzoruje proces ich brania (farmakoterapię) psychiatra.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta Rzeszów
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Radosław Krąpiec
mgr Radosław Krąpiec
Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Drogi Panie,
psycholog czy psychoterapeuta nie przepisze Panu leku, chyba, że jest też lekarzem. Proszę umówić się na konsultację, choć w zasadzie wybór rodzaju wizyty to formalność.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

mgr Emilia Misiaszek
mgr Emilia Misiaszek
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Wrocław
Szanowny Panie,
rozważając wizytę u psychologa warto wiedzieć, że nie jest on lekarzem, co oznacza, że nie posiada możliwości ustalania leczenia farmakologicznego ani wypisywania recept. Taką możliwość ma lekarz psychiatra. Psycholog może jednak z różnych powodów zalecić pacjentowi konsultację u lekarza psychiatry. Jeżeli zależy Panu na psychoterapii i jednoczesnym kontakcie z lekarzem, warto rozważyć konsultacje u psychiatry będącego jednocześnie psychoterapeutą lub zgłosić się psychologa/ psychoterapeuty i osobno do lekarza psychiatry. Pierwsze spotkania z psychoterapeutą mają charakter konsultacyjny, podczas takich spotkań można dokładniej zrozumieć zgłaszane przez pacjenta trudności oraz zaproponować najbardziej odpowiednią formę pomocy. Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się dla Pana pomocna. Powodzenia!

mgr Magdalena Kaczmarczyk
mgr Magdalena Kaczmarczyk
Psycholog, Terapeuta
Łódź
Dzień dobry
Pierwszą wizytą byłaby konsultacja psychologiczna, następne wizyty opierałyby się o psychoterapię. Jeśli chodzi o ewentualną farmakoterapię to zalecana jest konsultacja psychiatryczna.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk

 Kalina Katarzyna Goc
Kalina Katarzyna Goc
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Myślę, że dużo ważniejsze od tego jak nazwiemy pierwsze spotkanie, jest to czy wybierze Pan dobrego specjalistę. On już powinien na podstawie wywiadu zaproponować odpowiednie postępowanie - terapię krótko- czy długoterminową, ewentualnie skieruje do lekarza, który będzie mógł dobrać leki. Pozdrawiam serdecznie, Kalina K. Goc

Specjaliści w zakresie usługi: konsultacje psychologiczne

Grażyna Nieradko

Grażyna Nieradko

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

Poznań

umów wizytę
Kinga Łakomska

Kinga Łakomska

Psychoterapeuta, Seksuolog, Psycholog

Warszawa

umów wizytę
Magdalena Miotk-Mrozowska

Magdalena Miotk-Mrozowska

Psycholog, Psychoterapeuta

Bydgoszcz

umów wizytę
Anna Góra

Anna Góra

Psycholog

Warszawa

umów wizytę
Borys Jarosz

Borys Jarosz

Terapeuta

Wrocław

umów wizytę
Aleksandra Błędowska

Aleksandra Błędowska

Psychoterapeuta, Psycholog

Katowice

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 11 pytań dotyczących choroby: konsultacje psychologiczne

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.