Chciałbym się poradzić co robić w mojej sytuacji. Mam na myśli do jakiego specjalisty się udać, jaki

3 odpowiedzi

Chciałbym się poradzić co robić w mojej sytuacji. Mam na myśli do jakiego specjalisty się udać, jakie badania wykonać.

Otóż jakieś 1,5 miesiąca temu przebywałem łącznie około 6 godzin (na przestrzeni 3 dni) w kompletnie niewentylowanym pomieszczeniu z nadtlenkiem wodoru H2O2(30% perhydrol). Po tym czasie zorientowałem się, że pojemnik zawierajacy perhydrol(nigdy wcześniej nie otwierany) jest przewrócony. Jego zawartość zmniejszyła się o 30 procent( około 300 ml), pojemnik był dodatkowo zamknięty w dwóch przeźroczystych torbach, w których zgromadziła się przeźroczysta ciecz. NIc nie wyczułem w powietrzu, jednakże następnego dnia pojawiły się objawy.

Następnego dnia zaczęło mnie intensywnie boleć gardło, w konsekwencji czego straciłem głos na dwa dni. Nie miałem gorączki w tym czasie, czułem się niezbyt dobrze, ale poza bólem gardła, nie było większych dolegliwości. Dzień po tym obudził mnie bardzo silny ból w klatce piersiowej, brakowało mi tchu ten stan utrzymywał się przez jakieś 30-40 sekund, po czym udało mi się złapać oddech. Przez następne dni czułem się niezbyt dobrze miałem bóle głowy i małe zawroty. Bywały dni, że nie mogłem się na niczym skupić, musiałem przerwyać wykonywane zadania. Raz nawet miałem niezwykły problem, żeby napisać sensowną wiadomość, po prostu nie dałem rady skupić uwagi. Często od tego czasu brakuje mi słowa, którego miałem zamiar użyć. Czasami używam innego słowa, niż to które chciałem, albo kompetnie zapominam słowa, choć pamiętam jego definicję. (Wcześniej nigdy mi się to nie zdażało). Ten stan utrzymuję się mniej więcej do dzisiaj.

Nie wiem do kogo się udać po poradę, dlatego proszę o sugestie, biorę pod uwagę możliwość, że objawy nie są powiązane z incydentem, który opisałem wcześniej. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś poświęcił czas, aby się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam
Witam.Zacząć wizytę od dobrego Lekarza Medycyny Przemysłowej , z jego rekomendacji wykonać odpowiednie badania z krwi oraz na pewno badanie wydolności płuc u pulmonologa/alergologa. Wskazana również konsultacja neurologiczna i w przyszłości psychologiczna i dalsze konsultacje w/g zaleceń ww specjalistów.Pzdr.

Myślę, że toksykolog kliniczny rozwialby Pana wszystkie wątpliwości. Pozdrawiam.
Proszę skontaktować się z najbliższym oddziałem toksykologii , ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu