Chciałbym się dowiedzieć na jakich zasadach przebiega konsultacja online z psychoterapeutą. Czy koni

2 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć na jakich zasadach przebiega konsultacja online z psychoterapeutą. Czy koniecznie musi być to skype? lub czy jest możliwość konsultacji tylko za pomocą komunikatora tekstowego? Każdy psychoterapeuta na jakiego się na tym portalu natknąłem nie ma tego precyzyjnie opisanego a nie chce kupować kota w worku. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

Konsultacja on line polega na spotkaniu z psychoterapeutą tylko przez Internet. Takie aplikacje jak Skype umożliwiają widzenie się wzajemne terapeuty z pacjentem, co jest bardzo ważne. Udana psychoterapia w ogromnej mierze zależy od zbudowania dobrej relacji między terapeutą a pacjentem. Podczas takich spotkań jest wiele rzeczy niewypowiedzianych, które można jednak zaobserwować po mimice twarzy, mowie ciała, tonie głosu. Same wypowiadane słowa są jedynie wycinkiem całego procesu komunikacji, który wpływa na relację. Ja mam tak to zorganizowane ze swoimi pacjentami, że wpisują się na określony termin - dzień, godzina np. w kalendarzu na znanym lekarzu. Przed spotkaniem dokonują wpłaty na sesję i wysyłają potwierdzenie na mój adres mailowy. Na maila lub smsa wysyłają też swój nick, po którym mogę ich zidentyfikować na Skypie. W ustalonym wcześniej terminie łączę się z danym pacjentem przez daną aplikację i odbywamy normalne spotkanie terapeutyczne tyle, że widząc się i słysząc via komputer.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Psychoterapia online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowny Panie.
to zależy od terapeuty. Konsultacje online np. przez skype zazwyczaj przebiegają tym samym trybem co konsultacje w gabinecie. W trakcie pierwszej wizyty można się spodziewać pytań dotyczących aktualnych problemów, tego dlaczego zdecydował się Pan na kontakt z terapeutą, w czym to ma pomóc, jak przebiegało Pana życie wcześniej (np. jakie były ważne wydarzenia), co Pan chce teraz zmienić. Przed konsultacją online zazwyczaj otrzyma Pan od terapeuty regulamin, informacje o tym jak się połączyć (np. login), potwierdzenie godziny połączenia i prośbę aby łączył się Pan z miejsca gdzie będzie stabilny internet i na tyle cicho i spokojnie aby swobodnie porozmawiać.
Pozdrawiam serdecznie
Adriana Bernady