Chciałbym się dowiedzieć jak się odstresować i rozluźnić przed masazem jak i w jego trakcie?

3 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć jak się odstresować i rozluźnić przed masazem jak i w jego trakcie?
Dzień dobry
Sam masaż powinien działać rozluźniająco, jeśli jednak chciałby Pan odprężyć się przed masażem, to proponuję zastosowanie jednej z technik relaksacyjnych np. trening Schultza lub trening Jacobsona - można je znaleźć na YouTube. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
warto zastanowić się,co do tej pory pozwalało Pani wyciszyć się i odprężyć-medytacja,modlitwa? praca oddechem?
Można też zasięgnąć porady psychologa,którzy wskaże inne sposoby relaksacji.
Pozdrawiam,
N.Szymańska
Dzień dobry, najlepszym sposobem na pełne rozluźnienie ciała, ale i relaksację umysłu jest trans hipnotyczny. Tak jak gotowości do medytacji (również treningów uważności) nabiera się z czasem, tal jedna sesja hipnozy wystarczy, by nabyć umiejętność: głębokiego odpuszczenia napięć z ciała oraz natychmiastowego uwolnienia umysłu od gonitwy myśli ("bycia w głowie", gdybaniu). Czy to na czas zasypiania, czy masażu, czy też wręcz podczas przyjemnie spędzanych romantycznych chwil z partnerem. Jedno spotkanie z hipnoterapeutą czy też psychologiem-hinotyzerem ma potencjał wytworzenia kotwicy na owy stan (programowanie ciała i umysłu, by wtedy, gdy tylko Pani tego pragnie, mogła całkowicie odpuścić myślą i zacząć podświadomie relaksować ciało z wszelkich napięć dnia codziennego/tygodnia pracy/nagromadzonego stresu. Dzięki zainstalowanej kotwicy na stan hipnotycznego relaksu, wszelkie techniki masażu całego ciała, jak i poszczególnych partii mięśni mogą jeszcze lepiej oddziaływać na Pani organizm. A Pani wreszcie poczuje przyjemność z rytuału. Podczas transu hipnotycznego problemy codziennego życia odpływają, a osoba jest w pełni skupiona na chwili obecnej i doświadczaniu dotyku, wszelkich sygnałów płynących z ciała. Tak więc naprawdę uważam, że ta hipnotyczna umiejętność wywoływania stanu niesamowicie głębokiego rozluźnienia, w którym masaż staje się jeszcze bardziej relaksujący. (Dodatkowo dzięki hipnozie możliwa jest również świadoma kontrola własnego progu odczuwania dotyku, np. świadoma możliwość wywoływania u siebie hiper-sensytywności – przez co dotyk wywołuje jeszcze silniejsze doznania.) Polecam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Treningi relaksacyjne - 370 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.