Chcialabym zapytac o metode powiekszania piersi Aquafilling. Czy jest w pelni bezpieczna? Na forum m

7 odpowiedzi
Chcialabym zapytac o metode powiekszania piersi Aquafilling. Czy jest w pelni bezpieczna? Na forum mozna doczytac sie wielu roznych komentarzy, rowniez tych negatywnych. Glownie dotycza braku mozliwosci usuniecia preparatu w przypadku komplikacji, problem z wykonaniem USG piersi oraz zbyt szybkim wchlonieciem sie produktu i pozostaloscia w postaci grudek. Natomiast z drugiej strony zabieg jest legalny a ostatnio dosc szeroko reklamowany. Chcialabym uzyskac obiektywna Informacje
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Aquafilling jest dość kontrowersyjną metodą powiększania piersi. Nie polecam, odradzam. Żaden chirurg plastyk o ile mi wiadomo nie stosuje tej metody. Co do rejestracji produktu w Polsce są wątpliwości.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka

Nie stosuje tej metody. Powiększam piersi sprawdzonymi metodami tj. implanty silikonowe piersi lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej
Zapraszam na kosnultację w czasie, której zbadam Panią, poznam Pani oczekiwania i wu\wykonam wizualizację, która pomoże Pani zorientować się o jaką objętość piersi chciałaby Pani powiększyć.
Osobiście nie mam doświadczenia z tym preparatem. Jednak doświadczenia kolegów wskazują, że nie jest to dobry sposób na powiększanie piersi.
Szanowna Pani stanowczo odradzam ten sposób wypełniania piersi. Metoda ta pozostawia trwałe ubytki w gruczolach, przez lata nie bijące się ( osobiście widziałem to od środka jak wygląda) . Ten sposób wykonują lekarze medycyny estetycznej a nie chirurdzy którym zależy na szybkim efekcie głównie merkantylnym. Proszę zapytać czy osoba wykonująca ten zabieg wykonała by u osoby że swojej rodziny
Pozdrawiam Marek Muraszko
Witam, nie wykonuję zabiegu powiększania piersi tym preparatem. Widziałem kilka ciężkich powikłań. Wszystkie dotychczasowe metody powiększania piersi wypełniaczem okazywały się niebezpieczne, obarczone dużym procentem ciężkich powikłań pojawiających się w przeciągu kilku lat od wykonania zabiegu. Zabieg ten najczęściej wykonują lekarze szybko przeszkoleni przez firmę (która dystrybuuje bądź produkuje preparat). Najczęściej nie są to chirurdzy, tak więc też niechętnie podejmują się usunięcia preparatu w przypadku komplikacji. Osobiście, bazując na moim doświadczeniu, nie polecam tej metody. Pozdrawiam, T.Witwicki
Witam, nie mam żadnego doświadczenia w tej metodzie powiększania piersi. Wobec innych dostępnych na rynku bezpiecznych metod nie wydaje mi się ona godna uwagi. Pozdrawiam Dr Agnieszka Budzyńska
Dzień dobry Pani,

W odniesieniu do Aquafillingu, spotkałem się jedynie ze znacznymi i trudnymi do korekcji powikłaniami. Stanowczo odradzam tą metodę. Powiększenie piersi implantami lub własną tkanką tłuszczową skutkuje spektakularnymi i trwałymi wynikami, przy zachowaniu znacznego stopnia bezpieczeństwa operacji. Zapraszam Panią na konsultację.

Pozdrawiam,
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej