Chciałabym wymienić plomby amalgamatowe. Gdzie mogę to zrobić?(woj. kujawsko-pomorskie) Dodam fakt i

1 odpowiedzi
Chciałabym wymienić plomby amalgamatowe. Gdzie mogę to zrobić?(woj. kujawsko-pomorskie) Dodam fakt iż możliwe że jeden ząb z plombą amalgamatową był prawdopodobnie leczony kanałowo. Neurolog twierdzi, że może to być powód moich migren, tym bardziej że jeden z zębów boli podczas migreny (górna szóstka). Gdy skarżyłam się na bol tego zemba moja dentystka pominęła tek fakt.
Proszę zgłosić się do placówki, w której bezpiecznie usuwają amalgamaty, ponieważ opary tego wypełnienia są szkodliwe dla zdrowia.
Jeśli chodzi o ząb leczony kanałowo - najlepiej udać się do lekarza, który przeprowadza leczenie endodontyczne pod mikroskopem - takie leczenie jest dużo dokładniejsze, a powiększenie pozwala odnaleźć na przykład dodatkowe kanały, które mogą być przyczyną bólu zęba.