Chciałabym się podzielić moim problemem.A mianowicie jest to że nie potrafię opanować emocji związan

4 odpowiedzi
Chciałabym się podzielić moim problemem.A mianowicie jest to że nie potrafię opanować emocji związanych z codziennym życiem. Nie potrafię dogadać się z moim chłopakiem w codziennym życiu gadam czasem głupoty. Boję się że on wkomcu będzie miał mnie dość bo jak można żyć z osobą która czepia się wszystkiego. Bardzo proszę o pomoc jak mam sobie z tym poradzić
Dzień dobry, emocjami związanymi z codziennym życiem można i warto zajmować się np. w psychoterapii. Jest to pomocne zwłaszcza, gdy stają się one kłopotliwe. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, który pomoże Pani rozpoznać emocje i nauczy postępowania z nimi, co ułatwi codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam Beata Szulik-Bomba

Witam Panią. Aby poradzić sobie z tym problemem, na pewno warto spróbować zrozumieć, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy, co powoduje u Pani silne emocje związane z codziennym życiem. Czy są to czynniki spoza relacji z chłopakiem, związane np. z pracą, dalszą rodziną, czy też są one osadzone w tym, co dzieje się między Wami? Ważne jest też określenie, czy tylko Pani „nie potrafi dogadać się” z chłopakiem, czy może on również ma trudności w komunikacji z Panią? Czy „czepia się Pani wszystkiego” zupełnie bez powodu, czy może są to adekwatne reakcje na negatywne zachowania partnera wobec Pani? Warto zauważyć, że pewne schematy naszych zachowań wobec partnera są wyniesione z domu rodzinnego i czasem zachowujemy się automatycznie. Dobrze jest to odkryć, aby nie powtarzać tych zachowań, które są raniące dla drugiej osoby. W takiej analizie wartościowe jest obiektywne spojrzenie psychoterapeuty, który razem z Panią odnajdzie źródło negatywnych emocji oraz wskaże sposoby, jak sobie z nimi radzić. Pozdrawiam. Dorota Braniewska
Opisuje Pani swój problem w ten sposób: nie potrafię opanować swoich emocji, gadam głupoty. A może Pani emocje i stany, złość, rozdrażnienie są ważną informacją? Może pokazują konieczność jakichś zmian? Rozumiem, że kiedy to się dzieje, czuje się Pani słaba, a może mogłaby Pani rozmawiać inaczej gdyby czuła się Pani pewna i mocna? Zapraszam na spotkanie, żebyśmy mogły wspólnie przyjrzeć się temu bliżej.
Szanowna Pani,
dobrze że stara się Pani zadbać o swoje zdrowie emocjonalne, a tym samym o swoją kondycję psychofizyczną, która nie pozostanie bez znaczenia dla Państwa związku. Co warto uczynić? Na pewno udać się na konsultacje od psychologa/terapeuty, by wsłuchując sie w dokładny opis, tego co ozn. wg Pani i Państwa nieumiejętność opanowania emocji, móc trafniej wdrożyć określone rozwiązania. Perspektywa Pani chłopaka jest istotna, zatem warto rozważyć, czy mogą Państwo udać się na taką konsultację dla par. Wiele zależy od tego, kiedy pojawił się problem, o którym Pani wspomina, w jaki sposób się rozwija i jak Pani sobie ewentualnie z nim dotychczas radziła.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek