Cechy spondylozy szyjnej.

6 odpowiedzi
Zwracam sie z serdeczna prosba o weryfikacje badania TK i porade szanownych Neurochirurgow.Mam silne bole i zawroty glowy, ograniczona ruchomosc szyji oraz bole i dretwienie rak.'' Na poziomie C2-C3-C4-C5 nie stwierdza sie cech dyskopatii.Na poziomie C5-C6 cechy degeneracji krazka m-k. w postaci jego splaszczenia oraz widoczne sa na tym poziomie dokanalowe protruzje kostne powodujace ucisniecie worka oponowegooraz maskuja one najpewniej uwypuklenie krazka m-k.Zwyrodnieniowe ograniczenie swiatla obu otworow miedzykregowych wiekszego stopnia po stronie prawej.Na poziomie C6-C7 uwidoczniono cechy degeneracji krazka m-k w postaci jego splaszczenia oraz widoczne sa na tym poziomie dokanalowe protruzje kostne powodujace ucisniecie worka oponowego i maskuja one najpewniej uwypuklenie krazka m-k. Zwyrodnieniowe ograniczenie swiatla obu otworow miedzykregowych w wiekszym zakresie po stronie prawej.Zmiany zwyrodnieniowe w obrebie trzonow kregow C.
Witam,zgłaszane objawy neurologiczne mogą mieć odzwierciedlenie w obrazie TK. Jednak ostateczną decyzję można podjąć po przeprowadzeniu badania neurologicznego i wykonaniu MRI kr.C.

Szanowna Pani,
Odczuwany przez Panią ból głowy, szyi i drętwienie rąk - może być powodowany przez opisane zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych. Dolegliwość tę można leczyć zachowawczo lub operacyjnie. Decyduje wynik badania pacjenta i ocena wyniku badań obrazowych przez badającego lekarza. Polecam wizytę u specjalisty, np. neurochirurga. Zajmuję się leczeniem takich stanów; miejsca, w który przyjmuję są wyszczególnione na moim profilu znanylekarz.pl
Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz
Wstępnie można uznać, że są to wskazania do leczenia operacyjnego. Kwalifikacja wymaga jednak bezpośredniego badania i oceny badań obrazowych
Dzień dobry. Skargi oraz obraz radiologiczny przemawiają za objawową stenozą (zwężeniem) kanału kręgowego w odcinku szyjnym z uciskiem worka oponowego. Wskazane jest wykonanie badania MR kręgosłupa szyjnego, a następnie konsultacja neurochirurgiczna. Prawdopodobna jest kwalifikacja do leczenia operacyjnego. Metoda leczenia zależy od obrazu MR. Pozdrawiam
Do rozważenia konsultacja neurochirurgiczna
Dzien dobry , opisywane przez Pana dolegliwości mogą być wynikiem zmian opisywanych w tomografii komputerowej .
Badaniem z wyboru jednak w diagnostyce choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego jest rezonans magnetyczny.