Byłem z dziewczyną 2 dni ale bardzo się w niej kochałem. Wcześniej przyjaźniliśmy się. Teraz mam dep

3 odpowiedzi
Byłem z dziewczyną 2 dni ale bardzo się w niej kochałem. Wcześniej przyjaźniliśmy się. Teraz mam depresję i nie wiem jak sobie z nią poradzić. I chodzę z nią do klasy
:( bardzo mi przykro, że masz takie doświadczenie. To mega trudna sytuacja, złamane serce boli, niewiele można zrobić żeby nie bolało, szczególnie jeśli widzimy tę osobę często. (łatwiej jest kiedy zerwiemy kontakt) na moim blogu opisuję w wielu artykułach co można zrobić, wyszukaj "Złamane serce- jak przetrwać".
Możesz też porozmawiać z rodzicami (znajdziesz u nas schemat jak to zrobić) "Jak powiedzieć rodzicom o problemach psychicznych, psychologu"
My akurat nie pracujemy z młodymi osobami, ale są fajni psychologowie, którzy wesprą Cię w tej trudnej sytuacji.

"Podstawową metodą po rozstaniu, jest działanie przeciwne do emocji, w tym wypadku miłości: zerwanie (przynajmniej na jakiś czas) kontaktu. Nie spotykamy się, nie dzwonimy, nie piszemy, nie oglądamy wspólnych zdjęć. Nie myślimy o tej osobie. Jeśli nie potrafimy tego wykonać, działamy skrajnie: blokujemy, kasujemy FB/instagramy/snapchaty. Są nawet badania na temat tego, że osoby, które wyrzuciły swojego partnera z FB (po zerwaniu) szybciej dochodziły do siebie, że sam kontakt online (mimo braku innego kontaktu) może utrudnić zaleczenie ran.

Dlaczego ?

Otóż każdy kontakt uruchamia w naszym mózgu centrum przyjemności (dopamina) i sprawia, że tęsknota się wzmaga – chcemy więcej. Ta metoda pomocna jest na każdym etapie, choć oczywiście trudna, szczególnie jeśli mamy wspólne sprawy (zawodowe, finansowe, dzieci) uwierzcie mi jednak, że to absolutnie konieczne, jeśli chcecie zmniejszyć swoje cierpienie. Jeśli chcemy pozostać przyjaciółmi z ex warto zaczekać, aż nasze mózgi się uspokoją.
Z tego samego powodu nie słuchamy wspólnych piosenek, nie oglądamy wspólnych filmów, nie chodzimy w miejsca, które nam przypominają nasz związek. Na początku unikamy wszelkich bodźców, które mogą nam przypomnieć ukochaną osobę."

Uczucia często nas zaskakują (w każdym wieku) i nie jest łatwo się odkochać. Czasem niestety nie układa się, a czasem jedna osoba szybciej się decyduje zakończyć związek. Pewnie jeszcze nie jedna dziewczyna zawróci Ci w głowie i skradnie Twoje serce. To musi bardzo boleć, stracić ukochaną i przyjaciółkę. Powoli Twoje serduszko znajdzie sobie ukojenie. Postaraj się być dla siebie jak najlepszym przyjacielem. Może porozmawiaj z ojcem, jak on przeżywał takie trudne momenty. Bo każdy je ma. Rozpieszczaj siebie dobrą muzyką, spacerami w parku. Nie siedź w domu sam. Poszukaj kolegów, a może koleżanek. Pomyśl, co dał Ci ten związek. Może kiedyś będzie odwrotnie, jakaś Twoja przyjaciółka zakocha się w Tobie, a Ty nie będzie mógł odwzajemnić jej uczuć. Poczytaj dobre książki, potrafią ukoić złamane serce. Życzę Ci, abyś szybko uleczył swoje serce i spotkał tę wymarzoną dziewczynę, z którą będzie Ci dobrze.
Jak masz siłę, postaraj się wybaczyć swojej ex. Trzymam kciuki, uśmiechnij się. Każdy nowy dzień, to nowa szansa na miłość :) Trzymaj się dzielnie!
Twoje uczucia są bardzo adekwatne i to co przeżywasz jest naturalnym procesem, który w psychologii nazywamy radzeniem sobie ze stratą. Utrata miłości może być bardzo bolesna i poradzenie sobie z nią wymaga czasu, a czasami także wsparcia z zewnątrz.
Zastanów się, czy w Twoim otoczeniu jest dorosła osoba, której możesz zaufać i jeżeli masz taką, spróbuj z nią porozmawiać.
Zawsze dobrym pomysłem będzie również kontakt ze szkolnym psychologiem, lub poproszenie rodziców o umówienie Cię na wizytę do psychologa, który specjalizuje się w pracy z młodzieżą.
Trzymam za Ciebie mocno kciuki i życzę wszelkiej pomyślności.