Byłam u psychologa stwierdził u mnie stany lękowe, depresyjne, wahania nastroju. Odesłał mnie do psy

5 odpowiedzi
Byłam u psychologa stwierdził u mnie stany lękowe, depresyjne, wahania nastroju. Odesłał mnie do psychiatry, teraz takie pytanie w jaki sposób może pomóc mi psychiatra? Czy zapisze mi leki? Jak taka wizyta wygląda?

Gdzie w Gliwicach mogę szukać pomocy psychiatry?
Psychiatra, podobnie jak psycholog, rozmawia z pacjentem, zbiera szczegółowy wywiad ogólnomedyczny i ten związany z Pani stanem psychicznym, pyta o dolegliwości, zawód, pracę, z kim się mieszka, pyta o rozwój wczesnodziecięcy itd. Wizyta u psychiatry nie jest niczym strasznym, zazwyczaj psychiatrzy są empatyczni i nie należy ich się obawiać :) Pozdrawiam serdecznie. Piotr Markowski

Wizyta u psychiatry przebiega jak u innych specjalistów: najpierw zebranie wywiadu, potem badania (rozmowa lub wypełnianie testów), postawienie rozpoznania i decyzja co do dalszego postępowania. To lekarz po badaniu może zadecydować o tym, czy koniecznym jest przyjmowanie leków. Jeśli psycholog poradził wizytę u lekarza, to sugeruje, że maił na uwadze leczenie farmakologiczne.
Nie wiem gdzie w Gliwicach można szukać pomocy psychiatrycznej. Może przez portal Znany Lekarz?
Wizyta będzie pewnie wyglądała podobnie do tej u psychologa. Lekarz psychiatra dodatkowo zleci (jeśli będzie trzeba) dodatkowe badania laboratoryjne, postawi rozpoznanie i zaleci odpowiednią terapię w tym również farmakologiczną - czyli leki. Jeśli psycholog odesłał Panią do lekarza to najpewniej uważał że Pani stan wymaga właśnie takiego postępowania.
Witam Panią. Wizyta u psychiatry wygląda podobnie jak wizyta u psychologa. Jest to rozmowa, w czasie której lekarz zadaje Pani pytania w celu ustalenia wstępnego rozpoznania. Jeżeli uzna, że leki są niezbędne, to zapewne to z Panią omówi. Proszę się nie obawiać i udać się do psychiatry. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
psychiatra oceni stan psychiczny i zadecyduje o włączeniu postępowania leczniczego. Może to być farmakoterapia albo psychoterapia albo obydwie formy leczenia w zależności od postawionego u psychiatry rozpoznania. Wizyta odbywa się w gabinecie i jest rozmową. Wizyty w ramach poradni zdrowia psychicznego w Gliwicach są realizowane np. w ośrodku Dąbrówka.