Byłam u okulisty w optyku i Pani doktor zbadała mi wzrok komputerowo wyszło że mam - 1 ale przepisał

4 odpowiedzi
Byłam u okulisty w optyku i Pani doktor zbadała mi wzrok komputerowo wyszło że mam - 1 ale przepisała mi okulary - 0,75. Moje pytanie brzmi czemu mi tak przepisała skoro mam wadę wzroku -1, a nie -0,75? Czy nie będę widzieć źle i czy tak można i czy Pani doktor się pomyliła?
Krótkowzroczności zwykle nie koryguje się w 100%, a do pełnej ostrości wzroku , czyli do wartości korekcji okularowe, przy której pacjent czyta pełen zakres liter z tablic. Do 40 rż dobór korekcji okularowe powinno się prowadzić po porażeniu akomodacji, czyli po kroplach, w przeciwnym razie łatwo u młodych osób o przekorygowanie. Jeżeli tak było w opisywanej sytuacji - badanie odbyło się jak najbardziej prawidłowo. Warto tez zawsze zadawać pytanie lekarzowi w trakcie wizyty. Pozdrawiam :)

Lekarz okulista przy świeżo rozpoznanej krótkowzroczności podaje krople porażające akomodacji i wtedy wiarygodnie ocenia wadę. Możliwe ze w optyku badał optometrysta lub optyk. W przypadku wątpliwości proszę wybrać sie na pełne badanie okulistyczne do specjalisty okulistyki.
Wydruk komputerowy nie jest tożsamy z wadą wzroku.
Zwykle staramy się dać mniejszą korekcję jeżeli jest ona wystarczająca