Byłam przez dłuższy czas z chłopakiem (około 3 lata z przerwami). Wszystko w porządku, obie strony s

5 odpowiedzi
Byłam przez dłuższy czas z chłopakiem (około 3 lata z przerwami). Wszystko w porządku, obie strony się starają. Ale jednak jest problem. Przez ten czas partner wiele razy mnie okłamał, a nawet zdradzał. Do tej pory tylko przepraszał, obiecywał poprawę. Na jakiś czas się rozstaliśmy, bo nie zniosłam kolejnej zdrady. Jednak po jakimś czasie wróciłam, myślałam, że wszystko się poukładało. Że się zmienił. I tak się mogło wydawać. Raz zobaczyłam w jego telefonie jak pisze do jakiejś dziewczyny, ze jest jego seksownym misiaczkiem i przeprasza, ale dziś cały dzień pracuje i nie będzie miał czasu pisać (cały dzień spędził ze mną). Zażądałam wyjaśnień. Powiedział, ze chciał to skończyć i nawet przy mnie jej napisał, ze ma mu dać spokój. Wybaczyłam. Kilka dni temu napisała do mnie jakaś dziewczyna twierdząc, ze się spotykają. Pokazała mi nawet rozmowy. Ewidentnie kolejna zdrada. Powiedziałam, ze to koniec i nie dam tak rady dłużej, że i tak się nie zmieni. Wtedy on zmienił taktykę i zamiast prosić o wybaczenie, prosi abym szła z nim do psychologa. Bo też sobie z tym nie radzi. Nie kontroluje tego.
Czy jest możliwym uzależnić się od zdrad? Czy da się coś takiego "wyleczyć"? Czy psychoterapeuta faktycznie może pomóc? Sama już nie daję sobie z tym rady. Z jednej strony wiem, że powinnam odejść z szacunku do siebie, z drugiej jednak mi na nim zalezy. Ale warto? Skoro sam twierdzi, ze nad tym nie panuje to jaka jest szansa, że nie będzie kolejnego razu?
To bolesny problem, uważam, że skorzystanie z pomocy psychoterapeuty może być bardzo pomocne. Podczas konsultacji wspólnie ustalicie czy potrzebna jest terapia pary, czy terapia indywidualna. Warto zrozumieć, co dzieje się w tym związku.

Dzień dobry. Rozumiem, że Państwa sytuacja jest trudna i może rodzić wiele obaw o przyszłość związku. Jeżeli oboje Państwo są gotowi, by udać się do psychoterapeuty, jak najbardziej zachęcam. Warto dotrzeć do przyczyny Państwa problemów i zaobserwować zjawiska zachodzące w Państwa relacji. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.
Witam.
Odpowiadając na Pani pytanie czy warto podjąć terapię? I czy terapia pomoże? Odpowiedź brzmi: Warto podjąć, jesli to osoba zdradzajaca ma motywację do zmiany bo TYLKO wtedy terapia może pomóc.
Ale warto przede wszystkim zastanowić się nad swoją rolą w takim związku i trwaniem w toksycznyej relacji. W tym pomoże Pani terapia indywidualna.
Pozdrawiam
Leszek Jaroszewski

Witam serdecznie, spotkania ze specjalista psychologiem - psychoterapeutą pozwalają pewne sprawy poukładać, na niektóre pytania poznać odpowiedź a w niektórych sytuacjach postawić nowe pytania, spotkania ułatwiają tez ustanowić cel lub cele dalszego postępowania działania i pracy oraz często usystematyzować a także określić kolejność i priorytety. Najważniejsza jest chęć pracy nad sobą i gotowość na zmiany jakie mogą się zadziać i jednocześnie jakie mogą za sobą nieść w dalszym procesie terapeutycznym. Dobry specjalisty jest mentorem ale i przede wszystkim słuchaczem i obserwatorem. Bo psycholog nie jest czarodziejem i nie daje recepty na dobre i szczęśliwe życie a pomaga znaleźć ścieżki którymi do takiego życia można dochodzić. W każdym przypadku jest to indywidualne i stąd nie ma recepty, która wszystkim tak samo pomoże i zadziała. Na pewno to trudna decyzja ale jak wszystko co wymaga wysiłku owiane jest niepewnością i nadzieją. Dlatego gorąco zachęcam do konsultacji a być może do terapii. Czy warto zawsze okazuje się na końcu drogi. Dużo wytrwałości.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeśli oboje Państwo chcecie walczyć o ten związek to warto udać się na psychoterapię par. Jednak to Pani napisała i z tego co Pani piszę ma Pani wątpliwości do bycia w tym związku, więc może cennniejszym będzie dla Pani zrozumienie, czego Pani chce i terapia indywidualna. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk